خیلی از شما بچه ها اسم شب قدر را شنیدید و حتی ساعاتی را در این شب بیدار ماندید اما آیا می دانید که شب قدر چه شبی است و در این شب چه اتفاقی برای پیامبر ما افتاده است؟ اگه تا آخر این داستانی که اکا برایتان تعریف میکند را بخوانید داستان شب قدر کاملا یاد میگریید. امیدواریم از این داستان به عنوان مهمترین داستان زندگیتان لذت ببرید.

نقاشی ماه رمضان | 70 نقاشی و رنگ آمیزی روزه و افطار رمضان - دلبرانه

یکی بود یکی نبود غیر از خدای مهربون هیچ کس نبود. خداوند وقتی انسان ها را آفرید برای هدایت آنها پیامبران زیادی را فرستاد. آخرین پیامبر ما حضرت محمد (ص) بودند. حضرت محمد (ص) بسیار مهربان بوده و با بچه ها بسیار خوب رفتار می کردند به همین خاطر به ایشان پیامبر مهربانی و رحمت هم می گویند.

یکی از شب هایی که پیامبر مهربانی حضرت محمد (ص) مشغول راز و نیاز با خداوند و نماز خواندن بود، فرشته مهربانی به سوی پیامبر آمد و منتظر شد تا او نمازش به پایان برسد. سپس به پیامبر (صلّی الله علیه و آله) سلام کرد و گفت:ای پیامبر خدا! خداوند مهربان از من خواسته تا همه حرف هایش را برای شما یکجا بگویم.

از سرزمین تاریکی و نور» انیمیشنی از جاهلیت اعراب تا میلاد پیامبر(ص) |  خبرگزاری فارس

حضرت محمد (ص) که همیشه از شنیدن حرف های خدا خوشحال می شد بسیار خوشحال شد و با دقت به سخنان خداوند گوش کرد. در این شب آرام و زیبا که سخنان خدا توسط فرشته او بر پیامبر نازل شد. به این شب که در آن حرف های خدا ، که در قرآن آمده یک جا بر پیامبر خوانده شد، شب قدر می گویند.

بچه های عزیزم در قرآن سوره ای هم به همین نام (سوره قدر) وجود دارد که در این سوره آمده است شب قدر از هزار شب بالاتر و برتر است. در شب قدر فرشته های مهربان خدا به زمین می آیند و همه بندگان و آدم های خوبی که عبادت کرده و شب زنده داری می کنند را می بینند و به آنها سلام می کنند. خداوند که خیلی مهربان است در این شب تمامی گناهان را می بخشد البته اگر انسان ها قول بدهند که خوب باشند و دیگر گناهان خود را تکرار نکنند.

قصه ی کودکانه شب قدر

آدم های خوب در شب قدر که یکی از شب های ماه رمضان است تا سحر بیدار می مانند و عبادت کرده و دعا و قرآن می خوانند. این افراد با خداوند حرف می زنند و همه چیز را از خدا می خواهند زیرا همه چیز به دست خداوند توانا ممکن است.خدا در این شب فرشته ها را به زمین می فرستد تا سلامتی و شادی را به آدم های خوب هدیه دهند.

امام علی (ع) خیلی مهربان بودند و برای کودکان یتیم مانند پدر بودند. امام علی 19 ماه رمضان برای خواندن نمازصبح به مسجد رفتند که یک مرد بسیار بدجنس به نام ابن ملجم مرادی وقتی امام در حال نماز خواندن بود با شمشیر به سر امام علی ضربت زد.

داستان کودکانه درباره شب قدر

امام پس از ضربت خوردن دو روز در خانه بستری بودند، وقتی کودکان فهمیدند برای حضرت علی (علیه السلام) شیر خوب است ظرف ها را پر از شیر کرده برای آن حضرت آوردند. امام پس از دو روز در 21 ماه رمضان به شهادت رسیدند ، به همین خاطر ما در شب های قدر برای امام اولمان نیز عزاداری می کنیم و به او متوسل می شویم و راه و یاد حضرت علی علیه السّلام را گرامی میداریم.

بچه های عزیزم اگر می خواهید شب قدر کنار بزرگترها دعا بخوانید و عبادت کنید، حتما ظهر استراحت کنید تا شب بتوانید بیدار بمانید.

مفهوم کودکانه سوره قدر

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام خداوند بخشنده مهربان

إِنَّا أَنزَلْنَاهُ فِی لَیْلَةِ الْقَدْرِ (1)

خدا قرآن را در شب قدر بر قلب پیامبر نازل کرده است.

وَمَا أَدْرَاکَ مَا لَیْلَةُ الْقَدْرِ (2)

تو نمی دانی شب قدر چه شبی است؟

لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِّنْ أَلْفِ شَهْرٍ (3)

شب قدر از هزار ماه بهتر است.

تَنَزَّلُ الْمَلَائِکَةُ وَالرُّوحُ فِیهَا بِإِذْنِ رَبِّهِم مِّن کُلِّ أَمْرٍ (4)

در شب قدربه دستور خدا فرشته ها به زمین و نزد آدمهای خوب می آیند.

سَلَامٌ هِیَ حَتَّی مَطْلَعِ الْفَجْرِ (5)

فرشتگان تا صبح برای مردم خوب سلام و درود میفرستند.