کودک - سال اول زندگی هفته به هفته - هفته اول زندگی کودک

از آنجایی که بدن نوزاد تا همین اواخر به صورت خمیده درون رحم شما قرار گرفته بود، ممکن است تا مدتی بدن او خمیده به نظر برسد ...

کودک شما چگونه رشد می کند؟
از آنجایی که بدن نوزاد تا همین اواخر به صورت خمیده درون رحم شما قرار گرفته بود، ممکن است تا مدتی بدن او خمیده به نظر برسد و دستها و پاهای او به صورت کاملا کشیده قرار نگیرند. حتی ممکن است پاهای او کج باشند. اما نگران نباشید؛ بدن کودک شما کم کم به صورت صاف و کشیده در خواهد امد و هنگامی که سن او به 6 ماه برسد، بدن او کاملا صاف خواهد بود. در ضمن، تا زمانی که او به زندگی در خارج از رحم شما، که برایش مکانی راحت و امن بوده، عادت کند، ممکن است استفاده از یک قنداق که از جنس پتوی نرم و سبک است، برایش لذت بخش باشد! در همین سایت می توانید مطالب بسیار جالبی را در مورد نوزاد، مشکلات شایع و روش مقابله با آنها، نحوه رشد و تکامل و نیازهای او پیدا کنید.

زندگی شما: اکنون شما یک مادر شده اید!
در این هفته، حقیقت آغاز می شود: شما یک بچه دارید! او تماما به شما تعلق دارد، با شما به خانه آمده و به عشق، مراقبت و غذا دادن شما احتیاج دارد. بدون شک شما در مورد اینکه چگونه و چه کارهایی باید برای کودک خود انجام دهید، مطالعه کرده اید. ما مقالات زیادی را در این سایت جمع آوری کرده ایم تا ضمن یادآوری مطالب قدیمی، نکات جدیدی را نیز به شما آموزش دهیم؛ اما بهترین توصیه ما برای این هفته این است: سعی نکنید به یکباره، هنر نگهداری از بچه را به طور کامل بیاموزید! آرام آرام و به راحتی می توانید این کار مهم را یاد بگیرید. توان و تحمل نوزاد شما، بیشتر از آن است که شما فکر می کنید! همانقدر که شما و همسرتان به کودک عادت می کنید او نیز به شما عادت می کند. برقراری این رابطه نیز مانند هر رابطه خوب دیگر، ممکن است مدتی زمان ببرد.
منبع :ninisite
ویرایش و تلخیص:آکاایران