زندگی کودک هفته بیستم

شما برای ابراز احساسات خود از یک شیوه پیچیده و ابزارهای مختلف استفاده می کنید؛ اما کودک شما نمی تواند از این روش استفاده کند. هرچند او می تواند عصبانیت، خستگی یا خوشحالی خود را به شما نشان بدهد، اما توانایی او برای نشان دادن علاقه یا انجام کارهای بامزه در حال رشد است.


کودک شما چگونه رشد می کند؟
شما برای ابراز احساسات خود از یک شیوه پیچیده و ابزارهای مختلف استفاده می کنید؛ اما کودک شما نمی تواند از این روش استفاده کند. هرچند او می تواند عصبانیت، خستگی یا خوشحالی خود را به شما نشان بدهد، اما توانایی او برای نشان دادن علاقه یا انجام کارهای بامزه در حال رشد است.

همچنین کودک شما با بالا آوردن دستهایش (هنگامی که دوست دارد او را بغل کنید) یا گریه کردن (هنگامی که اتاق را ترک می کنید) وابستگی شدیدش را به شما نشان می دهد. او حتی ممکن است شما را بغل کرده و یا حتی ببوسد.
او آرام آرام می تواند کارهای بامزه و خنده دار شما را بفهمد: به حرفها یا کارهای بامزه شما می خندد و تلاش می کند تا شما را بخنداند. سعی کنید با قیافه بامزه خود همیشه بخندید!

زندگی شما: زندگی جنسی شما بعنوان والدین جدید
شما صاحب یک فرزند شده اید؛ پیدا کردن زمان و توان کافی برای روابط جنسی به اندازه کافی دشوار است. در ضمن یک کودک نیز در اتاق شما یا اتاق خودش وجود دارد که هر لحظه آماده است تا گریه و زاری راه بیندازد. اما با کمی برنامه ریزی و تلاش هر کاری ممکن است!

معاشقه کنید: معاشقه لزوما به معنای مرحله اول برای شروع رابطه جنسی نیست. در واقع معاشقه یک نوع رابطه عاطفی است که می تواند با تماس فیزیکی باشد یا نباشد و الزامی ندارد که حتما به یک رابطه جنسی یا نزدیکی ختم شود. مکالمات عاشقانه وقتی با هم هستید، یا حتی وقتی در کنار نیستید و از طریق تلفن، پیغام موبایل یا حتی از طریق ای میل می تواند فضای پر استرس زندگی شما را تغییر دهد و شما را سرحال بیاورد.

زمان مناسب را به دست آورید: هر وقت کودک شما می خوابد لازم نیست شما هم فورا بخوابید! وقتی کودک پس از مدتی بازی یا فعالیت خوابیده است، می توانید مطمئن باشید که او حداقل برای یک ساعت آینده خواب خواهد بود.
مدتی از وقتتان را فقط به خود و همسرتان اختصاص دهید: لازم نیست لباس بپوشید و بیرون بروید؛ کافی است که فقط با هم باشید. اکنون که شما صاحب یک فرزند شده اید، صحبت با یکدیگر در زمانی که کودک شما خوابیده است می تواند جای سینما یا رستوران رفتن را بگیرد. مهم نیست در مورد چه موضوعی صحبت می کنید؛ شوخی، جدی با اتفاقات روزمره، کافیست ارتباط پویا داشته باشید.

سعی کنید شوخ طبع باشید: آمادگی آن را داشته باشید که برخی چیزها به طور عادی پیش نروند یا اتفاقات غیرمنتظره ای رخ دهد. مثلا اگر شما به کودک خود شیر می دهید ممکن است هنگام رابطه جنسی کمی شیر ترشح شود؛ پس یک دستمال در دسترس داشته باشید. اگر کودک شما شروع به گریه کرد فورا به طرف او ندوید تا او را آرام کنید؛ چند دقیقه صبر کنید تا ببینید که آیا دوباره می خوابد یا نه. اگر او آرام شد یا دوباره خوابید می توانید به برنامه خود ادامه دهید. در این حالت فکر نکنید که حتما تمایلات شما کاملا از بین رفته است، آرامش خود را حفظ کنید و ببینید که چه خواهد شد!
منبع ninsite