زندگی کودک هفته بیست ودوم

مهارت کودک شما در تشخیص اشیا کوچک و متحرک بیشتر شده است. در این مرحله او می تواند با دیدن تنها بخشی از یک شی (مثلا اسباب بازی دوست داشتنی اش که از زیر مبل پیدا است) آنرا بشناسد. این مهارت مبنای بازی "قایم باشک" است که شما در چند ماه آینده با او بازی خواهید کرد.

کودک شما چگونه رشد می کند؟
مهارت کودک شما در تشخیص اشیا کوچک و متحرک بیشتر شده است. در این مرحله او می تواند با دیدن تنها بخشی از یک شی (مثلا اسباب بازی دوست داشتنی اش که از زیر مبل پیدا است) آنرا بشناسد. این مهارت مبنای بازی "قایم باشک" است که شما در چند ماه آینده با او بازی خواهید کرد.


او همچنین می تواند یک شی را در خارج از محدوده دید خود تعقیب کند. در صورتی که شما کودک را در نزدیکی یک شی بر روی میز قرار دهید او به سمت آن خواهد رفت و هنگامی که به آن برسد به سمت شی دوم می رود.


زندگی شما: استفاده از پرستار بچه
استخدام پرستار بچه یک تصمیم مهم است. احتمالا سخت ترین مرحله پیدا کردن و انتخاب فردی است که او را دوست داشته و به او اعتماد داشته باشید، خصوصا اگر در این مرحله نتوانید از اعضای خانواده یا دوستان نزدیکتان کمک بگیرید. پرس و جو از دوستان، همسایگان و دیگر زوجهای جوانی که به تازگی صاحب فرزند شده اند می تواند روش بسیار مناسبی برای پیدا کردن پرستار مورد نظر باشد. در برخی مناطق موسساتی وجود دارند که فعالیت آنها در زمینه استخدام خدمتکار و پرستار سالمند یا کودک است.

یک گزینه دیگر این است که وظیفه نگهداری از کودک خود را با یک زوج دیگر (که آنها هم یک کودک دارند) تقسیم کنید. ممکن است بتوانید گروههای چند نفره تشکیل دهید.

هنگام انتخاب پرستار کودک باید به برخی نکات توجه کنید، از قبیل: سن، تجربه و داشتن اطلاعات در زمینه مراقبتهای عمومی و کمکهای اولیه برای کودکان. برای شروع می توانید از دیگران راهنمایی بخواهید و البته یک مصاحبه کامل هم می تواند به شما کمک کند تا در مورد شخصیت و توانایی های فرد اطلاعات کافی به دست آورید. تعامل و رابطه متقابل پرستار با کودک خود را به دقت ملاحظه کنید. یک نوجوان (که نمی توانید کودک خود را با او تنها بگذارید) می تواند به عنوان "کمک کار مادر" استخدام شود. او می تواند در حالی که شما به کارهای خود یا انجام امور منزل می پردازید، از کودک مراقبت کند. بنابراین مهم است که از قبل مشخص کنید پرستار را برای چه زمانهایی و چه کارهایی می خواهید استخدام کنید.

هنگامی که پرستار مورد نظر خود را انتخاب کردید، بهتر است از او بخواهید تا کمی زودتر بیاید تا مدتی را با هم بگذرانید. اجازه دهید در حالی که شما وسایل کودک را آماده می کنید، او کودک شما را بغل کند. اطلاعات مورد نیاز را هم به او بدهید: شماره تماس با شما و پزشک کودک، شماره و محل اورژانس پزشکی برای مواقع مورد نیاز، راه خروج اضطراری از منزل، محل لوازم کمکهای اولیه و مواد ضروری، اطلاعات مربوط به سلامت کودک و اجازه استفاده یا انجام امور درمانی (برای زمانی که شما در دسترس نباشید). برای دستمزد، بهتر است با والدین دیگری که در منطقه شما زندگی می کنند نیز مشورت کنید تا از نرخ معمول آن اطلاع پیدا کنید.
منبع ninsite