زندگی کودک هفته بیست و چهارم

هنگامی که فعالیت کودک شما بیشتر می شود پوشیدن لباسهای راحتی برایش بهتر خواهد بود. لباسهای نرم را برای او انتخاب کنید که با حرکتهای او به این سو و آن سو، روی بدنش خراش و جراحت ایجاد نکنند. لباسهای گشاد کشی و نازک نیز برای کودک شما مناسب هستند، زیرا امکان حرکت را برای او فراهم می آورد.کودک شما چگونه رشد می کند؟
هنگامی که فعالیت کودک شما بیشتر می شود پوشیدن لباسهای راحتی برایش بهتر خواهد بود. لباسهای نرم را برای او انتخاب کنید که با حرکتهای او به این سو و آن سو، روی بدنش خراش و جراحت ایجاد نکنند. لباسهای گشاد کشی و نازک نیز برای کودک شما مناسب هستند، زیرا امکان حرکت را برای او فراهم می آورد.


از استفاده از این لباسها خودداری کنید: لباسهای زبر یا خراش دار؛ لباسهایی که کراوات بلند، دکمه یا پاپیون داشته باشند (برای جلوگیری از خطر خفه کردن کودک)؛ هر چیزی که مانع خواب، چهار دست و پا راه رفتن، بازی یا فعالیتهای دیگر کودک شما شود.

زندگی شما: خوب غذا بخورید
مراقبت از کودک خسته کننده است. خوردن غذای سنگین موجب احساس خواب آلودگی می شود، بنابراین از غذاها و خوراکیهای سبک و مغذی استفاده کنید.

صبحانه را فراموش نکنید: اگر چه هنگامی که عجله داشته باشید، وسوسه می شوید که صبحانه نخورید، اما بدن شما پس از خواب شبانه (یا در برخی اوقات نخوابیدن کامل در یک شب!) به تجدید انرژی نیاز دارد. غذاهای پروتئینی (مانند تخم مرغ) یا کربوهیدراتهایی که به آرامی در بدن به انرژی تبدیل می شوند (مانند نان با ،رد جوی دوسر) می توانند انرژی لازم برای تمام طول صبح را تامین کنند.

به تدریج از هرم غذایی بالا بروید: روزانه حدودا 2.5 فنجان از سبزیجات و 1.5 تا 2 فنجان از میوه برای خانمهایی که در سن باروری هستند توصیه می شود. سبزیجات خام را در یخچال خود نگهداری کنید. سبزیجات خرد شده را به غذاهایی که تهیه می کنید اضافه کنید. میوه را می توان به صورت خشک شده، یخزده یا کمپوت استفاده کرد که همه این موارد برای شما سالم هستند. می توانید خوراکیهای سالم و خوشمزه ای از میوه تازه یا یخزده، آب میوه یا ماست تهیه کنید.
از هله هوله صرفنظر کنید: چیپس و شکلات در ابتدا به شما انرژی می دهند اما پس از آن موجب می شوند که بیشتر از قبل احساس تنبلی و خستگی کنید. از غذاهای مغذی تر استفاده کنید (مانند سیب زمینی پخته، ذرت بو داده بدون روغن، بادام یا پسته). هله هوله های سالم را در دسترس داشته باشید: میوه خرد یا خشک شده، کشمش، تخمه آفتابگردان یا کدو، آجیل مخلوط، تکه های نارگیل، زیتون و انواع پنیر. می توانید از ترکیب بعضی از این مواد با شیر، میان وعده مناسبی برای خود تهیه کنید.

کربوهیدراتها را با دقت انتخاب کنید: کربوهیدراتها یکی از منابع اصلی تامین انرژی هستند. پس اگر برای کاهش وزن می خواهید مصرف آنها را به کلی قطع کنید، بهتر است در این باره دوباره فکر کنید. مثلا می توانید از ماکارونی (بدون سس چرب) یا شیرینیهای ساده (مانند کراکر یا توک با پنیر) استفاده کنید.

به مقدار لازم آب بنوشید: آب مورد نیاز بدن خود را با نوشیدن مقادیر زیادی مایعات و بخصوص آب، تامین کنید. از آب میوه های 100% طبیعی و نوشیدنی های انرژی زا نیز می توانید استفاده کنید، اما به میزان شکر موجود در آنها دقت کنید و توجه داشته باشید که نوشیدنی های کافئین دار می توانند موجب از دست رفتن آب بدن شما شوند.
منبع ninsite