کودک - سال اول زندگی کودک - زندگی کودک هفته ششم

اکنون، کودک شما برای مدت طولانی تری در طول روز بیدار است و شما می توانید از این زمان برای کمک به رشد حواس او استفاده کنید. برای او لالایی بخوانید یا موسیقی بزنید...

کودک شما چگونه رشد می کند؟
اکنون، کودک شما برای مدت طولانی تری در طول روز بیدار است و شما می توانید از این زمان برای کمک به رشد حواس او استفاده کنید. برای او لالایی بخوانید یا موسیقی بزنید.
لازم نیست که شما خود را به موسیقی های کودکانه محدود کنید. خانه را از صدای موسیقی پر کنید: از موسیقی های قدیمی و کلاسیک گرفته تا موسیقی های جدید و آنگاه ببینید که او شادی خود را با درآوردن صداهای کودکانه و نامفهوم یا تکان دادن سریع و نامنظم دستها و پاها نشان می دهد.
ممکن است نوزاد شما از صداهایی مانند صدای ناقوس یا حتی تیک تاک ساعت نیز خوشش بیایید. هر چه صداهای متنوع تری را برای او بگذارید، نتیجه بهتری خواهد داشت. نهایتا در می یابید که نوزاد شما به برخی صداها بهتر واکنش نشان می دهد.

زندگی شما: آمیزش پس از زایمان
شما بیشتر از آنچه بتوان تصور کرد خسته هستید. می توان گفت تقریبا میل جنسی چندانی ندارید؛ به شکر خدا، سطح هورمونها مجددا در بدن شما تنظیم می شود، بخصوص اگر به نوزادتان شیر می دهید. زندگی شما نسبت به زمانی که تازه حامله شده بودید، خیلی فرق کرده است و آن روزها را تنها به شکل یک خاطره دور و قدیمی به یاد می آورید. اگر پزشک شما می گوید که از لحاظ فیزیکی برای نزدیکی و دخول آماده هستید، حتی اگر همسر شما تمایل داشته باشد، بدان معنی نیست که همه بدن شما واقعا برای این کار آمادگی دارد.
چه شما برای آمیزش جنسی آمادگی داشته باشید یا نه، به هر حال می توانید به روابط عاشقانه با همسرتان ادامه دهید. بیش از نیمی از خانمها در ماه اول پس از زایمان تنها به برقراری رابطه عاطفی و عاشقانه بدون جنبه جنسی و دخول اکتفا می کنند و تنها درصد نسبتا کمی نزدیکی همراه با دخول را انجام می دهند.
موارد زیر، برخی از نگرانیهای عمومی پیرامون نزدیکی پس از زایمان هستند:
آیا دخول درد خواهد داشت؟ اگر واژن شما (به خاطر پارگی) بخیه زده شده باشد یا برای تسهیل زایمان طبیعی برش داده شده باشد، احتمالا هنوز هم نسبت به دخول حساسیت زیادی دارد و ممکن است چند ماه طول بکشد تا زخمهای آن کاملا خوب شوند. از آنجا که وضعیت عادی نزدیکی ممکن است فشار زیادی به شما وارد کند، می توانید تا زمانی که زخمهای شما کاملا خوب نشده اند، از وضعیتهای دیگری استفاده کنید. در صورتی که کودک خود را شیر می دهید، تغییرات هورمونی ممکن است باعث خشک شدن واژن شوند. بنابراین، از کاندومهای چرب شده یا از یک روغن چرب کننده استفاده کنید.
آیا واژن کشیده شده است؟ نه. واژن قابلیت ارتجاعی دارد؛ برای تطابق با خروج نوزاد بزرگتر شده و پس از زایمان، به اندازه قبلی خود بازگشته است. تغییر اندازه واژن در اثر زایمان، دائمی نیست. با این حال، استفاده از تمرینهای Kegel (که در همین سایت آورده شده اند)، می تواند به شما کمک کند تا میزان کشیدگی طبیعی عضلات واژن خود را تقویت کنید
آیا همسر من، هنوز هم از لحاظ جنسی به من علاقه دارد؟ اگر همسر شما از شما دوری می کند یا علاقه چندانی به رابطه جنسی نشان نمی دهد، باید به یاد داشته باشید که او نیز فشار زیادی را تحمل می کند. ممکن است او نیز تمام انرژی خود را از دست داده و یا در مورد نیازهای نوزادی که در خانه دارید، نگران باشد. همچنین، ممکن است به کمی زمان نیاز داشته باشد تا خود را با این واقعیت وفق دهد که همسر جذاب او اکنون یک مادر شده است. صحبت کردن در مورد احساسات خود و همچنین تغییراتی که نوزاد می تواند در زندگی شما ایجاد کند، شما را به یکدیگر نزدیکتر خواهد کرد. اگر احساس می کند که هنوز زمان مناسبی برای نزدیکی نیست، می توانید همدیگر را در آغوش بگیرید، ببوسید و به هر روشی که فکر می کنید بهتر است، با یکدیگر ارتباط جسمی (و نه الزما جنسی) داشته باشید.
منبع ninsite
ویرایش و تلخیص:آکاایران