متخصصان اعلام کردند که زنانی که برای باردار شدن از روش IVF استفاده می‌کنند باید بدانند که احتمال پسر شدن نوزاد آن‌ها بیشتر است.

محققان استرالیایی اعلام کردند که احتمال پسر شدن نوزادانی که از روش IVF متولد می‌شوند، ۵۱ درصد تا ۵۶ درصد است. اما در روش درمان ناباروری ICSI (میکرواینجکشن) که برای درمان ناباروری مردان استفاده می‌شود، احتما دخترزایی بیشتر است.

در این روش یک اسپرم توسط سوزن‌های بسیار نازک به قطر ۴ میکرومتر (یک بیستم قطر مو) به داخل تخمک تزریق می‌شود و در این روش قسمت اعظم لقاح توسط متخصص جنین‌شناسی در آزمایشگاه انجام می‌شود.

نتایج این تحقیقات در مجله انگلیسی زنان و زایمان منتشر شده و محققان تولد حدود ۱۴ هزار نوزاد را مورد مطالعه و بررسی قرار داده اند. محققان در این مطالعات تمام نوزادانی را که با روش های درمان ناباروری دراسترالیا و نیوزلند در سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ متولد شده‌ بودند، مورد بررسی قرار دادند.

در روش IVF تخمک از خانم گرفته می‌شود و این تخمک در محیط آزمایشگاه در مجاورت اسپرم قرار می‌گیرد و در محیط آزمایشگاه لقاح و باروری انجام می‌شود. در روش IVF احتمال پسر شدن نوزادان بین ۵۱ تا ۵۶ درصد است که افزایش احتمال پسر شدن نوزاد به زمان گرفتن تخمک بستگی دارد، در روش ICSI احتمال پسر شدن نوزاد ۴۹ درصد است و همچنین این تحقیقات نشان می‌دهند که در روش باروری طبیعی احتمال پسر شدن نوزاد ۵۱ درصد است.


منبع : فارس

گردآوری کودک آکاایران