14 توصیه به خانم‌های باردار

1-خانم‌ها در هر دوره بارداری باید لباس و کفش راحت بپوشند و خودشان را زیاد خسته نکنند. ..

2-زودتر به فرودگاه یا ایستگاه قطار بروند که اگر اتفاقی افتاد یا در ترافیک ماندند، مجبور نباشند بدوند یا دچار استرس شوند.

3-تا می‌توانید از نگرانی بی‌مورد بپرهیزید. در ضمن اشعه‌ گیت‌های ورودی و خروجی هواپیما برای جنین ضرر ندارد، نگران نباشید.

4-داروهای خاص و آنچه باید روزانه مصرف کنید، همراه داشته باشید.

5-نباید چمدان و بار سنگین همراه ببرید یا حمل کنید. هیچ دارویی بدون تجویز پزشک مصرف نکنید و حواستان به رژیم غذایی و برنامه خوابتان باشد.

6-اغلب خانم‌ها در سفر مصرف آب را از یاد می‌برند. آب و یخ بین‌راهی مصرف نکنید و حتما بطری آب را هر جا می‌روید، همراهتان داشته باشید.

7-برای پیشگیری از حالت تهوع اوایل بارداری، مقداری خشکبار و بیسکویت خشک همراه خود داشته باشد.

8-از خوردن گوشت‌های نیم‌پز و غذاهایی که ممکن است قبلا طی روز چند بار گرم شده باشند، خودداری کنید و وعده‌‌ای سالم و کوچک در کیف دستی‌تان داشته باشید.

9-میوه و سبزی‌ها را حتما با آب لوله‌کشی بشویید و بخورید نه آب چشمه و آبشار. تا می‌توانید از خوردن میوه خام که نمی‌شود پوستش را کند، بپرهیزید.

10-نباید از صبح تا شب پیاده‌روی و گردش کنید و باید از هر موقعیتی برای استراحت و تجدیدقوا استفاده کنید حتی اگر در حد این باشد که مدتی دراز بکشید و پاها را جایی بالاتر از بدنتان قرار دهید.

11-در طول سفر حتما یک بالشتک در گودی کمرتان قرار دهید و بعد از یک ساعت نشستن در راهرو قطار یا هواپیما راه بروید یا از اتومبیل پیاده شوید و انگشتان پایتان را باز و بسته کنید.

12-اگر سفر هوایی‌تان طولانی‌ باشد، برای تنظیم خواب و تطبیق ساعت دچار مشکل می‌شوید بنابراین تا جایی که می‌توانید به کشورهایی که بیشتر از 4 ساعت با ما اختلاف ساعت دارند، سفر نکنید.

13-در این سفرها یک کارت همراه داشته باشید و روی آن سن خودتان، تاریخ آخرین عادت‌ماهیانه، تاریخ زایمان، نتایج بارداری‌های قبلی‌، موارد احتمالی ابتلا به بیماری در دوران بارداری، نتایج آزمایش‌ها و سونوگرافی‌ها، حتی گروه خونی و Rh را در آن ذکر کنید، تا اگر خدای ناکرده مشکلی پیش آمد، نکته‌ای فراموش نشود. شما بیشتر از قبل به دستشویی‌رفتن نیاز دارید بنابراین هر جایی که دستشویی پیدا کردید، از آن استفاده‌ کنید.

14-در سفر از هرگونه فعالیت تفریحی و ورزشی که باعث فشار به شکم و بدن می‌شود یا ضربه‌های شدید که خطر سقط جنین دارد، مانند اسکی، اسب‌سواری، جت‌اسکی و غواصی بپرهیزید. در پارک‌های تفریحی از سوارشدن به دستگاه‌هایی که سقوط یا توقف ناگهانی و شدید دارند، خودداری کنید. حتی به سونا و جکوزی هم نروید.

منبع:salamatiran.com