اگر دچار درد زایمان شدید خود را نبازید و آرام آرام این حرکات را انجام دهید تا هم به کم شدن درد زایمانتان کمک کنید  و هم به زایمانتان سرعت بخشبد

بیشتر کارشناسان با این نظر موافقند که دراز کشیدن به پشت لزوما بهترین حالت برای زایمان نیست.

مهمترین چیز در مراحل اول زایمان این است که بدن خود را صاف نگه دارید تا به دهانه رحم شما فشار آید و باعث آزاد شدن هورمون پروستاگلاندین شود.

ایستادن در مراحل اولیه بارداری به شما کمک می کند

ایستادن و کمی به جلو خم شدن فشار را از روی کمرتان بر می دارد. این روش برای بسیاری از زنان بهترین حالت برای مقابله با فشار و سرعت بخشیدن زایمان است.

ورزش مناسب برای زایمان طبیعی

هنگامی که خسته اید، نشستن حالت مناسبی است

بسیاری از زنان ترجیح می دهند که در طول زایمان بنشینند. تا جایی که می توانید صاف بنشینید تا به کودک خود در بیرون آمدن کمک کنید یا اگر خسته اید، بنشینید و به میزی تکیه دهید و از همسر خود بخواهید پشتتان را ماساژ دهد.

مقابله با فشار زایمان

خم کردن زانو می تواند به انقباضات کمک کند

خم کردن زانو و خم شدن به جلو روی یک توپ مخصوص زایمان حالتی فوق العاده برای زایمان است. این حالت کمردرد شما را آرام می کند.

سرعت بخشیدن به زایمان

نشستن برای مرحله بعدی

نشستن روی توالت فرنگی می تواند در مرحله بعدی حالتی مناسب باشد. زمانی که شما به این حالت می نشینید، ماهیچه های شما آرام می گیرند و فشار وارده را کم می کنند. این حالت به علت باز شدن لگن، خروج سر نوزاد را نیز تسریع می بخشد.

زایمان طبیعی

چهار پایه ها برای فشار آوردن

بسیاری از زنان زمانی که آماده فشار دادن کودک به بیرون هستند، تمایل دارند چیزی مانند صندلی یا تخت را با دست خود بگیرند. حالت نشستن روی زانوها فشار کمتری به زانوها خواهد آورد و بهترین حالت خواهد بود.

درد زایمان

حالت اسکات هنگام زایمان

حالت اسکات یکی از بهترین حالت ها برای زنان است زیرا بر بدن خود کنترل دارند و می توانند به خوبی به شکم خود فشار آورند.

این حالت به دلیل باز شدن لگن آسان تر خواهد بود. شما می توانید از همسر خود کمک بگیرید. اگر چه حالت اسکات به پاهایتان فشار می آورد. بنابراین اگر پاهایتان خسته شد، از دیگران کمک بگیرید.

خروج سر نوزاد

منبع : hidoctor.ir