وقتی به هپاتیت مبتلا می شوید بهتر است بدانید این مسئله در باردارشدن و فرزند دار شدن شما بی تاثیر و فرزنددارشدنتان بلامانع است.
مدیرگروه بهداشت حرفه‎ای دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: همه ی زنان باید در دوران بارداری از نظر HBsAg مورد آزمایش قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: برای این که احتمال عفونت نوزاد کاهش یابد(و حتی به نزدیک صفر برسد) باید بلافاصله پس از تولد کودک، ایمونوگلوبولین و واکسن هپاتیت ب به نوزاد تزریق شود.

سالاری ادامه داد: از همین رو ناقل هپاتیت و فرد حامله، حتماً پزشک خود را از این مسأله مطلع کند. پزشک پس از زایمان، بدن نوزاد را به دقت و با احتیاط می‎شوید و ظرف 12 ساعت ایمونوگلوبولین هپاتیت ب(آمپول HBIG) را روی یک ران و اولین واکسن هپاتیت ب را(حداکثر در 7 روز اول پس از تولد) روی ران دیگر نوزاد تزریق می‎کند.

مدیرگروه بهداشت حرفه‎ای دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: نوبت دوم واکسن پس از یک ماه و نوبت سوم واکسن شش ماه پس از نوبت اول تزریق می‎شود.

وی افزود: کودک باید پس از چند روز و نیز 9 تا 12 ماه بعد تولد از نظر وجود آنتی‎ژن سطحی هپاتیت ب(HBsAg ) مورد آزمایش قرار گیرد. در صورت اتخاذ این تدابیر، امکان ابتلای نوزاد شما به هپاتیت، به کمتر از 10 درصد می رسد. به هر حال اگر تعداد کافی بچه دارید، از حاملگی مجدد بپرهیزید.

سالاری خاطرنشان کرد: همه ی زنان باید در دوران بارداری از نظر HBsAg مورد آزمایش قرار گیرند.

ایسنا،

منبع : hidoctor.ir