این مطلب به شما تفاوت های اساسی و فرق بین قبل و بعد از مادرشدن را بیان می کند و می توانید بفهمید بین دنیای مادران و کسانیکه مادر نشده اند چه اختلافاتی وجود دارد.

 تقریبا خانمها قبل از اینکه برای اولین بار صاحب فرزند شوند، هیچ ایده ای از مادر بودن ندارند. وقتی بچه های اطرافیان خود را می بینید، عوض کردن پوشک آنها بعضی وقت ها حتی جنبه تفریح برایتان دارد. به خصوص که تا بچه گریه می کند، او را به مادرش برمی گردانید. شاید خیلی چیزها درمورد مادر بودن و یک خانواده داشتن و اینکه حتی چه مدت طول می کشد تا باردار شوید را دست کم بگیرید، اما این ها مراحل ابتدایی هستند. این شش مورد از جمله چیزهایی هستند که قبل از مادر شدن برداشت کاملا متفاوتی در مورد آنها دارید.
1. معنی خسته بودن
می دانید خستگی در دوسال اول زندگی بچه چه معنایی دارد؟ ممکن است یک بچه یا دو بچه دیگر هم بیاورید. قبل از بچه دار شدن، خستگی ازنظر شما روز بعد ازسپری کردن یک شب بیرون از خانه با دوستان یا درس خواندن برای یک امتحان است. اما خیلی راحت با 12 تا 14 ساعت خواب پیاپی این خستگی را می توان از بین برد. ولی وقتی بچه دار می شوید، هرگز چنین خوابی را به چشم نخواهید دید. برای همین آرزو می کنید ای کاش فقط خسته باشید.
2. داشتن چیزهای زیبا
وقتی بچه ها به دنیا می آیند، هر چیزی در زندگی گران می شود و البته همان چیزهای کم و زیبایی که  قبلا برای خودتان خریده اید و الان دیگر توان خرید آنها را ندارید، حالا به جایی برای ادرار کردن بچه یا استفراغ های او یا برای تمیز کردن زمین یا دست های کثیف تبدیل شده اند.
3. مفهوم متفاوت در مورد روزهای تنبلی
ولو شدن روی مبل زیر پتو و تماشای چند فیلم پشت سرهم در دوران قبل از بچه دار شدن، معنا و مفهوم خاصی دارد. اما وقتی بچه دار شوید، احساس می کنید آن روزها متعلق به سالهای خیلی دور بوده و حتی شاید با فکر کردن به آنها گریه تان هم بگیرد. بعد از بچه دار شدن، روزهای تنبلی به معنای ماندن درخانه هستند. برای اینکه به حدی خسته هستید که نمی توانید با بچه ها در اماکن عمومی ظاهر شوید. با لباس خانه در خانه می مانید و بچه ها این طرف و آن طرف خانه جیغ می زنند و با هم کشتی می گیرند و شما و همسرتان با درماندگی شاهد این وضعیت هستید و غذا از بیرون سفارش می دهید.
4. به خود رسیدگی کردن
قبل از بچه دار شدن، ممکن است هر دو هفته یک بار در مسیر سرکار به خانه مانیکور و پدیکور می کردید. برای اینکه مجبور نبودید سریع به خانه بروید و شام درست کنید و تکالیف مدرسه را با بچه تان انجام دهید. مدت طولانی زیر دوش می مانید. اصلا دوش گرفتن معنای خاصی داشت. شب های تعطیل برنامه های تفریحی مختلف برای خودتان می گذاشتید و… اما بعد از بچه دار شدن، همه فکرتان تمرین با بچه ها و برنامه ریزی اقتصادی برای هفته های بعدی و بحث با همسرتان سراینکه آیا می توانید هنوز پول پرستار بچه ها را تهیه کنید، خواهد بود.
5. معنی زحمت
قبل از بچه دار شدن ناراحتی و زحمت برای شما چیزهایی مثل این هستند: کلاس های درس دانشگاه با برنامه کاری تداخل پیدا کنند یا اینکه مجبور شوید برای رفتن از جایی به جای دیگر مسیر طولانی تری انتخاب کنید برای اینکه خیابان بسته شده یا اینکه مجبور هستید درخانه بمانید و به جای اینکه با دوستانتان جایی بروید، مراقب سگ خواهرتان باشید. اما بعد از ورود بچه معنی زحمت و دردسر کاملا تغییر می کند. زخم های بعد از زایمان هنوز باید خوب شوند و شما حتی یک لحظه زمان برای استراحت ندارید.  شاید تا ساعت 11 شب شام نخورید برای اینکه بچه شما خواسته به جای غذای خودش، غذای شما را بخورد. زندگی شما حول محور نیازهای یک شخص دیگر می چرخد و شما بعد از چند نفر در درجه سوم، چهارم یا شاید هم پنجم اهمیت هستید.
6. معنی عشق
قبل از تولد بچه ممکن است برداشت دیگری راجع به مفهوم عشق داشته باشید و فکر کنید که عشق دیدن همسرتان در راهروی خانه یا کمک به خانواده در زمان های سخت است. با اینکه عشق همه این موارد را شامل می شود، اما بعد از تولد بچه، شما معنای کامل عشق را خواهید فهمید. برای نجات جان بچه خود دست به هرکاری می زنید. یک مادر برای فرزندش حتی حاضر است جان خود را بدهد. شاید این احمقانه به نظر آید اما مهم این است که چنین چیزی بچه شما را نجات می دهد و از او مراقبت می کند برای همین شما این کار را انجام می دهید. گاهی اوقات این عشق به حدی افزایش پیدا می کند که احساس می کنید می خواهد درون شما منفجر شود. این غریزه شما برای محافظت کردن و مراقبت کردن از فرزندتان است و این طبیعی ترین کاری است که انجام می دهید. مادر بودن خیلی سخت است. اما عشق ساده است.
اهل ایران

منبع : hidoctor.ir