زایمان و به دنیا آوردن بچه یکی از مراحل زندگی هر زنی می باشد و بسیاری آن را مهمترین اتفاق در زندگی خود می بینند ولی این باعث نمی شود که فرد مورد نظر ترس و واهمه از درد زایمان را منکر شود هیچ کس، پیش از آغاز زایمان، به درستی نمی داند زایمانش چگونه خواهد بود. برخی از مادران متوجه می شوند که بدون مسکن یا با استفاده از مقدار کمی مسکن، زایمان قابل تحمل است؛ هرچند برخی دیگر احتمالا در یکی از مراحل زایمان به کمک بیشتری جهت کاهش درد نیاز خواهند داشت...همچنین بسیاری از خانم ها برای فرار از این درد به سمت عمل جراحی سزارین می رود و دسته ای هم از بانوان هستند که زایمان طبیعی را ترجیح می دهند در ادامه و در قسمت سایت کودک آکاایران به شما مواردی برای کاهش درد زایمان را توضیح می دهیم.

 

تسکین درد در زایمان

کاهش درد زایمان

زایمان شما به هر صورت که باشد، بهتر است نگاهی به مقالات ما در مورد انتخاب های موجود برای تخفیف و تسکین درد بیندازید. اگر پیشاپیش اطلاعاتی در مورد گزینه هایی که می توانید استفاده کنید به دست آورید، بخصوص اگر بتوانید با پزشک و مامای خود در مورد روشهای کاهش دردی که در بیمارستان مورد نظر و برای شما ممکن است در نظر گرفته شود صحبت کنید، برایتان مفید خواهد بود.

 تکنیک های طبیعی برای کاهش درد زایمان طبیعی وجود دارند که اگر بتوانید قبل از زایمان و در اواخر دوران بارداری در جلسات آموزشی مخصوص که برای آمادگی زایمان برای خانمهای باردار و همسرانشان برگزار می شود شرکت کنید و آنها را بصورت عملی فرا گیرید، بسیار مفید خواهد بود. بهتر است قبلا در این مورد که همسر شما می تواند هنگام زایمان در کنار شما حضور یابد از ماما یا پزشک خود سوال کنید. شاید مجبور شوید از فرد دیگری مانند خواهر، مادر یا دوست صمیمی تان بخواهید که شما را همراهی کند.

کاهش درد در زایمان طبیعی

 

تعدادی از این تکنیک های طبیعی عبارتند از :

تمرینات تنفسی برای زایمان
تکنیک های آرامش بخشی
ماساژ در مراحل مختلف زایمان
بعضی از اقدامات پزشکی و داروهای ضد درد هم ممکن است در مراحل مختلف زایمان مورد استفاده قرار گیرد که بستگی به امکانات بیمارستان یا زایشگاه، تصمیم متخصص زنان و زایمان و متخصص بیهوشی و البته تمایل شما به کاهش درد دارد. بهتر است قبلا با پزشک یا مامای خود در مورد انتخابهای موجود در محل زایمان صحبت کنید. این داروها و روشها عبارتند از:

اپیدورال (Epidurals)
اپیدورال متحرک (Mobile Epidurals)
انتونوکس یا گاز و هوا (Entonox)
مپتید (Meptid)
پتیدین (Pethidine)
بی هوشی نخاعی (Spinal)
تنز (TENS)

منبع:ninisite.com