آکاایران:  

خوردن شکلات در دوران بارداری

آکاایران: خوردن شکلات در دوران بارداری

خانم های باردار در طول حاملگی می توانند شکلات را امتحان کنند این ماده خوراکی خوشمزه تاثیرات مفید زیادی روی جنین آن ها می تواند بگذارد این ماده مغذی خواص بی نظیری برای همه دوره های سنی با خود بهمراه دارد

شکلات را می توان هم جزو خوراکی خوب و هم خوراکی بد به حساب آورد شکلات حاوی مواد مغذی، چربی، قند و ترکیبات شیمیایی  است همچنین شکلات برای سلامت قلب مفید است و از لخته شدن خون جلوگیری می کند باعث تنظیم کلسترول خون هم می شود، به خصوص شکلات تلخ که بیش ا ز 70 درصد کاکائو داشته باشد و بیماران قلبی بهتر است روزی یک قطعه از آن بهره ببرند.

این خوراکی لذیذ مورد علاقه اکثر خانم های باردار است!

زنان باردار فقط به این دلیل زیاد شکلات می خورند، چون این تنها زمان در زندگی شان است که می توانند بدون عذاب وجدان سراغ این خوراکی «ممنوع» بروند.

به گزارش  سایت «دیلی میل»، محققان کالج SUNNY در نیویورک دریافته اند هیچ دلیل خاصی پشت خوردن شکلات در دوره بارداری نیست. در عوض، می گویند دلیل این اتفاق، این است که جامعه پذیرفته زنان در دوره بارداری حق دارند هرچقدر دلشان خواست، زیاده روی کنند و بنابراین، آن ها هم به خودشان سخت نمی گیرند.

زیاد خوردن اتفاقی است که در حدود درصد زنان باردار اتفاق می افتد.

شکلات دارای آنتی اکسیدان و فلاونوئید است که باعث بهبود عملکرد در بارداری می شود و اثر منفی بر روی جنین نمی گذارد، حتی به رشد آن کمک می کند، لذا برای زنان باردار مصرف متعادل و مناسب آن مفید است.

این خوراکی خوشمزه  به دلیل دارا بودن چربی و شکر انرژی بسیار زیادی دارد پس می تواند فرد را در معرض چاقی و اضافه وزن قرار دهد با توجه به این که امروزه نیمی از جهان یا چاق هستند و یا اضافه وزن دارند در نتیجه مصرف بی رویه شکلات برای این دسته از افراد مناسب نیست چون انرژی زیادی را در اختیار فرد می گذارد و زمانی که انرژی های دریافتی فرد در شبانه روز بیش از حد مجاز شود فرد چاق تر خواهد شد. 

تمام افراد جامعه در گروه های سنی مختلف می توانند هر روز یک قطعه شکلات که بهتر است ترجیحا تلخ باشد استفاده کنند، اما توجه به این نکته حائز اهمیت است که نباید در مصرف آن زیادی روی کنند برای نمونه افراد دیابتی یا کسانی که فشار خون بالا دارند نباید زیاد شکلات مصرف کنند.

این ماده خوراکی همچنین  می تواند به عنوان یک میان وعده مناسب برای کودکان لاغر محسوب شود، اما کودکانی که بیش فعال هستند نباید از شکلات زیاد استفاده کنند چون مواد موجود در این ماده ی غذایی باعث تحریک و بی قراری در آنها می شود.

همچنین میتوانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید. 

منبع :