آکاایران: کاهش حالت تهوع در دوران بارداری خانم ها به وسیله نعناع,چای نعناع برای درمان برفک دهان نوزادان ,روغن نعناع برای جلوگیری از خارش ,برگ نعناع برای درد تسکین دندان

کاهش حالت تهوع در دوران بارداری خانم ها به وسیله نعناع

متاسفانه امروزه نعناع را اکثرا به عنوان یک اسانس یا طعم می شناسند ، وقتی اسم نعناع را میارند،بلافاصله ذهنمان به آدامس (با طعم نعناع ) خطور می کند. اما آیا میدانستید که نعناع نیز طب گیاهی قدیمی است که برای درمان مشکلات شکم از آن استفاده می شده ؟

نعناع طبع یی نسبتا گرم و خشک دارد . (از نظر طب قدیم ایران)

رویش این گیاه به دو طریق مشاهده می شود

کاهش حالت تهوع در دوران بارداری خانم ها به وسیله نعناع -آکانعناع

رویش در دامنه های کوه ها و ارتفاعات(نعناع کوهی)

 نعناع کوهی

-رویش دیگر در باغچه ها یا همان پرورش یافته می باشد که اغلب در کنار سبزی های خوردنی دیگر مشاهده می شود.

رویش اولی معروف به نعناع کوهی از نظر خواص دارویی قوی تر و موثرتر از نعناع پرورش یافته می باشد .

معمولا این گیاه همانند گیاهان دیگر می توانیم به روغن آنها ، چای ( دم کرده گیاه ) و خود گیاه اشاره کرد که هر کدام فواید زیادی دارد ، به ترتیبی که گفته شد مثالی مفید برای هر کدام خواهیم زد .

 دوران بارداری با نعناع

روغن نعناع : در زمانهای قدیم روغن گرفته شده از نعناع یکی از مهمترین داروهای طب سنتی محسوب می شد و در درمان اکثر بیماریهای نقش بسزایی داشته است . به تازگی یک محقق از دانشگاه مک مستر به نام الکس فورد به این نتیجه رسیده که روغن نعناع اولین دارو برای تسکین درد سندرم روده تحریک پذیر (IBS) که مجموعه ای از دردهای درد شکم ، اسهال و یبوست، ... می باشد ، مفید بوده و همچنین به طور موقت می تواند خارش ناشی از گزیدگی حشرات را کاهش دهد.

کاهش حالت تهوع در دوران بارداری خانم ها به وسیله نعناع -آکانعناع

چای نعناع : چای نعناع می تواند یک دهانشوی قوی برای کودکان یا نوزدانی که دهان آنها برفک زده مفید باشد ، و همچنین کاهش حالت تهوع در دوران بارداری خانم ها باشد.( به صورت غرغره کردن)

 نعناع کوهی

برگ نعناع : در تسکین درد دندان از یک برگ نعناع کمک بگیرید ( جویدن یک برگ نعناع )

منبع :