آکاایران: افزایش سطح هورمون تستسترون و افزایش تعداد اسپرم های سالم ، قدرت باروی را در مردان افزایش می دهد . در نتیجه اگر به دنبال قدرت باروی بیشتری هستید و می خواهید اسپرم های سالم و فعال تری داشته باشید باید رژیم غذایی خود را کمی تغییر دهید . جالب است بدانید که آجیل به دلیل داشتن سلنیوم در دانه های خود علاوه بر افزایش تعداد اسپرم های سالم و فعال در بدن و بهبود حرکت و فعالیت اسپرم ها ، سطح هورمون تستسترون و قدرت باروری مردان را افزایش می دهد .

در کنار افزایش باروی آجیل می تواند با محافظت از سلولهای اسپرم درمقابل آسیب های رادیکال آزاد مانند یک آنتی اکسیدان عمل کند و به عنوان یک منبع غنی از ویتامین ای کیفیت و تعداد اسپرم مردان را افزایش می دهد.

به گفته محققان ایتالیایی ، خوردن ۷ عدد آجیل در روز قدرت باروری، کیفیت و تعداد اسپرم مردان را افزایش می دهد و آنها بر روی ۱۰۰ مرد که برای افزایش قدرت باوری تحت درمان بودند این آزمایش را انجام دادند.

باروری مردان

در این آزمایش برای مشخص شدن تاثیر آجیل ، یک گروه از مردان به رژیم غذایی خود آجیل از قبیل گردو، بادام و بادام اضافه نمودند و گروه دیگر چربی های اشباع شده و استفاده از فراورده های لبنیاتی مانند گوشت و سایر محصولات لبنی را از رژیم غذایی خود حذف کرده واستفاده از روغن ماهی و سایر چربی های اشباع نشده را به رژیم غذایی خود اضافه کردند.نتایج حاصل از تحقیقات بیانگر این بود که خوردن ۷ عدد آجیل در روز کیفیت اسپرم را افزایش می دهد.

منبع :