آکاایران: از انجاییکه ماساژ موجب تحریک پوست و سیستم عصبی می شود با ماساژ دادن نوزاد اعصاب او سریعا واکنش نشان داده و این واکنش در جهت مثبت علاوه بر اینکه باعث تکامل هر چه سریعترسیستم عصبی نوزاد می شود موجب ترشح اندروفین ها در مغز شده که آرامش را برای نوزاد ایجاد می کند .

آکاایران: فواید ماساژ در نوزادان

درصورتیکه نوزاد از دندان درآوردن ناراحتی می کند و یا تجمع گاز در روده ها موجب درد در سیستم گوارشی او شده است می توانید او را ماساژ دهید چرا که ماساژ دادن نوزاد در کنار اینکه باعث ایجاد حس آرامش در او می شود و از درد و ناراحتیش می کاهد سبب تقویت عضلات اطراف دهان و تحریک سیستم گوارشی نوزاد نیز می شود . همچنین باعث تحریک اشتها شده و وزن گیری را سرعت می بخشد.

ماساژ دادن نوزاد

جالب است بدانید که ماساژ دادن نوزاد باعث تنفس عمیق تر او می شود که تهویه موثرتر و روان شدن ترشحات موکوسی و خروج ترشحات را آسان تر می کند . همچنین ماساژ دادن با ارتقای عملکرد سیستم ایمنی بدن موجب افزایش مقاومت نوزاد در برابر بیماری های عفونی می شود.
در کنار فواید ذکر شده ماساژ دادن نوزاد باعث خواب عمیق و بهتر او می شود و پس از بیداری بی قراری او کمتر می شود . همچنین ماساژ دادن حس دلبستگی نوزاد به والدین را بیشتر می کند و محبت بیشتر و آرامش بیشتری را برای نوزاد در کنار والدین ایجاد می کند .

منبع :