آکاایران: شاید از نظر مادران بزرگ کردن فرزند کار سختی باشد اما مطمئناً تربیت و بزرگ کردن دوقلوها یا چند قلوها بسیار دشوار است . خانواده های چندقلو دار اصلا نباید نگران باشند چرا که در کنار سختی که دارد کودکشان همیشه یک همبازی و مونس در تمامی مراحل زندگی خواهد داشت و هر کدام از آن ها از سن پایین تقسیم کردن داشته هایشان را یاد خواهند گرفت.

آکاایران: توصیه هایی برای نگهداری چند قلوها

در این مطلب نکاتی را برای خانواده های چند قلو دار ارائه می دهیم تا کمی از دشواری پرورش کودکانشان کم شود .

ساعت خواب، ساعت خورد و خوراک، عوض کردن پوشاک و… هر کدام از نوزادان را در دفترچه ای یادداشت کنید . این کار علاوه بر اینکه برنامه روزانه کودک را منظم میکند باعث می شود آن ها را با هم اشتباه نگیرید.

مطمئناً در کنار نگهداری از نوزادان انجام کارهای منزل برایتان دشوار می شود و خستگی مفرط ایجاد می کند به همین منظور از بستگان کمک بگیرید و در صورت امکان یک خدمتکار برای کارهای منزل استخدام کنید چراکه کودک از آرامش مادر آرام می شود و یک مادر خسته و بی حوصله نمی تواند کودک را آرام کند .

نگهداری چند قلوها

وقتی زمان خواب کودکان فرارسید مادر نیز باید بخوابد زیرا در زمان بیداری کودکان هیچ گاه نمی تواند استراحت کاملی داشته باشد .

برای مراقبت از کودکان خودتان را در منزل حبس نکنید و هر از گاهی با کودکان به بیرون از منزل بروید. کودکان را در کالسکه قرار دهید.

اکثر مادران پس از زایمان بخصوص مادرانی که چند قلو دارند دچار افسردگی و استرس می شوند بنابراین اگر احساس بی قراری، تنهایی و افسردگی کردید، به پزشک مراجعه کنید.

منبع :