آکاایران: مصرف شیر مادر برای کودکان تا ۲ سالگی جز غذا های اصلی قرار میگیرند .بسیاری از مادران با وجود اینکه نوزاد شبر خوار دارند روزه میگرند وتعداد وعده های شیر کودک را کم می کنند و برای سیر کردن کودک خود از غذا کمکی استفاده میکنند.البته اگر مادر رژیم غذایی مناسب داشته باشد روزه گرفتن مشکل ندارد اما باز نباید در ۶ ماهه اول زندگی نوزاد روزه باشد چون تنها غذا کودک در این دوره شیر مادر است.

آکاایران: گرفتن روزه برای مادران شیرده

رژیم غذایی مادران شیر ده باید سر شار از مواد ویتامین دار و کلسیم و اهن ،حبوبات باشد تا روزه داری موجب کاهش شیر او نشود چون کودکان برای سیر شدن بیشتر وابسته به شیر مادر اند و برای رشد طبیعی نیازمند دریافت مقدار کافی از شیر مادر هستند.در غیر این صورت در رشد انان اختلال ایجاد میشود .

مادران پس از از ۶ ماهه اول میتوانند روزه بگیرند ان هم درصورتی که هنگام افطار و سحری غذا های مناسب مصرف کنند.همچنین باید مایعات فراوان مصرف کنند تا مقدار شیر انان کم نشود و کودک دچار گرسنگی نشود.دین اسلام روزه را بر مادران شیرده واجب نکرده و اسرار بر روزه داری انان ندارد اگر میدانید که روزه ممکن است به سلامت شما و کودکتان اسیب برساند میتوانید روزه نگیرید. اما اگر میدانید مشکل ندارید میتوانید با غذا های کمکی و شیر خود کودک را سیر کنید و روزه بگیرید.

منبع :