آکاایران: فیبروم رحم یکی از خطرناک ترین و شایع ترین بیماری بین زنان هست که متاسفانه در ان جوان یا پیر هیچ فرقی ندارد و تمامی گرو های سنی را درگیر خود می کند اما شایع تر ان در دهه سوم و چهارم زندگی می باشد.اگر در خود علائمی همانند احساس درد هنگام رابطه جنسی و احساس درد در پایین کمر قاعدگی های سنگین و دردناک، خونریزی های بین دو دوره عادت ماهانه دارید علائم هشداری برای این بیماری می باشد.

آکاایران: علائم فیبروم در زنان چیست

خیلی از پزشکان این مفهوم را هنوز بیماری تلقی نمی کنند .اما طبق امار جهانی بین ۳۰ تا ۴۰ درصد زنان به این بیماری مبتلا هستند و حالب است که در همه کم خونی، اختلال در دفع و فشار به کلیه  نیز دیده شده است.پس نتیجه گیری را میتوان چنین دانست که فیبروم شایع ترین بیماری برای رحم زنان است.

زایمان

طبق تعریفی که از یکی از متخصصان زنان در مورد فیبروم بیان شده است چنین بوده “فیبروم ها که نوعی تومور خوش خیم رحم محسوب می شوند معمولا در سنین باروری به وجود می آیند. درواقع فیبروم همان بافت عضلانی رحم است که به صورت غیرطبیعی رشد کرده و به شکل توده ای درآمده است. این توده ها ممکن است در مکان های مختلفی رشد کنند که شایع ترین آن جدار رحم است (که می تواند در جدا داخلی حفره رحم و پایین عضلات جدار یا زیر سروز رحم باشد).”

منبع :