آکاایران: آکا ایراندر دوران بارداری علائم و بیماری های خاصی برای خانم ها بوجود می آید که یکی از این ها گر گرفتگی می باشد که در دوران بارداری بیشتر است .ولی بعضی از خانم ها پس از زایمان هم دچار گرگرفتگی می شوند ولی نه به شدت دوران بارداری.

در زمان گر گرفتگی بعد از بارداری و زایمان, متخصص زنان و زایمان اینگونه توصیه می کنند که از ادویه ها و قهوه و چای و نوشیدنی های کافئین دار خیلی کمتر مصرف شود و همچنین از نوشیدن های خنک مانند آب و همچنین لباس های خنک بپوشید و نگرانی خاصی هم ندارید زیرا گرگرفتگی یک عارضه غیرطبیعی نیست و همچنین تعداد وعده های غذایی خود را بیشتر کنید یعنی مصرف غذا در هر وعده کمتر باشد و مرتبه های بیشتر مصرف شود.

زمانی گر گرفتگی برای خانم ها از بین می رود که از زمانی که ترشح هورمون ها به حالت طبیعی برمی گردد، می توان انتظار داشت مشکل گرگرفتگی خانم تمام شود یعنی دو تا سه ماه پس از تولد نوزاد اتفاق می افتد که دوره تخمک گذاری دوباره شروع می شود.

چاره گرگرفتگی

اگر شما احساس گر گرفتگی شدید کردید می توانید  یک دوش آب نیمه سرد بگیرید و همچنین استقاده نکردن از عطر و اسپری که برای جنین هم ضرر دارد و محصولات شیمیایی دیگر.

راه های برای از بین بردن این بیماری وجود ندارد ولی برای کاهش و بهبود ما برای شما پیشنهادی می دهیم شما می توانید برای میان وعده حتما میوه بخورید چون مانع بروز کم آبی در بدن و سرگیجه و ضعف ناشی از آن می شود.شما می توانید با نشانه از رنگ ادرار خود میزان کافی آب بدن مطمئن شوید.

اگر رنگ ادرار شما سفید یا زرد کمرنگ است، می توانید مطمئن باشید که آب کافی در بدنتان وجود دارد و وضع مناسبی دارید .همچنین شما می توانید در برابر نور مستقیم افتاب قرار نگیرید یا اگر برنامه ریزی برای پیاده روی روزانه دارید شما می توانید صبح زود یا عصر ها به پیاده روی خود ادامه بدهید و همچنین شما می توانید شب روی حوله بخابید زیرا حوله باعث می شود که  عرق اضافی بدنتان را جذب کند.

منبع :