آکاایران: طب سوزنی به باردار شدن کمک می کند

با این توصیه ها  قدرت باروری تان را بالا ببرید

طب سوزنی به باردار شدن کمک می کند

اختصاصیآکا ایران:  

از جمله دلایل اصلی ازدواج تشکیل خانواده و بچه دار شدن است ؛ اما گاهی از زندگی مشترک بچه ای حاصل نمی شود و زن و مرد سالهای زیادی پس از زندگی هنوز شانس فرزند داشتن را پیدا نکرده اند یا حتی به سختی باردار شده اند. متخصصان درباره تقویت قدرت باروری توصیه هایی ارائه داده اند که می تواند باری این زوجین موثر باشد ...

یکی از توصیه ها برای افزایش شانس بچه دار شدن کاهش میزان مصرف قهوه و کافئین است . خانم هایی که می خواهند باردار شوند باید مقدار مصرف روزانه قهوه را کاهش دهند ، وقتی در طول روز 300 میلی گرم کافئین مصرف می کنید ، شانس باروری تان کاهش می یابد . البته به جز قهوه ، چای سبز و سیاه ، نوشابه گازدار و شکلات هم دارای مقادیر بالایی کافئین هستند . البته خانم هایی که قصد دارند با لقاح مصنوعی بچه دار شوند باید درباره میزان مصرف قهوه دقت بیشتری داشته باشند زیرا مصرف 50 میلی گرم کافئین در طول روز شانس موفقیت آمیز بودن این روش را پایین می آورد .

چاقی یکی دیگر از عواملی است که روی قدرت باروری تاثیر منفی می گذارد و باعث اختلال در فرآیند تخمک گذاری و عملکرد هورمون ها می شود . البته اضافه وزن می تواند باعث ابتلا به بیماری هایی چون دیابت ، بیماری قلبی ، افزایش فشار خون نیز شود که در نهایت از باردار شدن جلوگیری کرده و در دوران بارداری نیز مشکلات زیادی به وجود می آورد .این مساله به دلیل بهم خوردن تعادل هورمون ها ناشی از سلول های چربی بدن است . سلول های چربی هورمون استروژن بیشتری تولید می کنند و باعث اضافه وزن می شوند .

البته تنها چاقی باعث اختلالات باروری نمی شود، بلکه لاغری بیش از اندازه هم باعث اختلالات باروری چون تخمک گذاری یا کاهش شانس باروری شود. گاهی لاغری و کاهش وزن شدید باعث اختلال در روند قاعدگی ماهانه می شود.

طب سوزنی

با انجام طب سوزنی می توانید شانس باروری تان را افزایش دهید؛ استفاده از طب سنتی در کنار لقاح آزمایشگاهی شانس باردار شدن را تا 2 برابر افزایش می دهد. علاوه بر آن استفاده از طب سوزنی قبل از انجام لقاح مصنوعی شانس باروری را تا 50 درصد بالا می برد. انجام طب سوزنی باعث می شود میزان ترشح هورمون ها و جریان خون به طرف رحم و تخمدان ها افزایش یابد.

متخصصان به زنانی که می خواهند باردار شوند توصیه می کنند روزی نیم ساعت پیاده روی کنند. این ورزش شما را از بیماری ها دور می کند و کاملا بی خرج است. با پیاده روی به تناسب اندام و افزایش شانس باروری نیز دست می یابید. علاوه بر آن پیاده روی باعث می شود گردش خون در اندام های تناسلی بهتر انجام شود و شانس باروری افزایش یابد.

برای افزایش شانس بارداری نباید دخانیات مصرف کنید. بنا بر مطالعات قرارگیری زنان در معرض دود سیگار اطرافیان باعث کاهش قدرت باروری می شود. دود سیگار باعث می شود به تخمک ها آسیب وارد شود و قدرت باروری کاهش یابد. علاوه بر آن زنان سیگاری زودتر از سایرین به سن یائسگی می رسند.

باید برای افزایش قدرت باروری رژیم غذایی متعادلی داشته باشید و مواد غذایی مفید چون میوه و سبزیجات تازه، آجیل خام، روغن های سالم و گیاهی، غلات، لوبیا، گوشت و ماهی، اسیدهای چرب امگا 3 را بیشتر مصرف کنید.

رژیم غذایی مناسب باعث متعادل نگه داشتن توده بدنی شده و از چاقی جلوگیری می کند و در نهایت باعث تقویت باروری می شود. دوری از مصرف چربی ها، مواد قندی، نمک و آرد سفید از ابتلا به دیابت، بیماری های قلبی و فشار خون که باعث کاهش قدرت باروری می شود، جلوگیری می کند. البته مصرف اسیدهای چرب امگا 3 به طور کلی باعث تقویت قدرت باروری می شود.

منبع :