آکاایران: چای زنجبیل:

آکاایران: درمان حالت تهوع بارداری با نوشیدن چای زنجبیل

حالت تهوع یکی از شایع ترین مسائلی است که در طول 6 و 16 هفته اول بارداری پیش می آید. احتمال دارد این مشکل در ساعات اولیه روز بسراغ خانم ها نیاید و در حقیقت خانم های باردار بعد از ظهر ها و عصر ها بیشتر دچار حالت تهوع می شوند پایین آمدن قند خون یکی از دلایل بوجود آمدن این حالت است. برای حالت تهوع درمان خاصی وجود ندارد اما در منزل راه هایی پیشنهاد می شود که می توانند شدت حالت تهوع را کاهش دهند.
استفراغ های شدید، بدن خانم باردار را با مشکلاتی روبرو می کند از جمله کم شدن آب و وزن بدن  که می توانند شرایط اورژانسی به وجود آورند. این شرایط احتمال دارد که که یک درصد در خانم های باردار اتفاق بیفتد.
برای خانم های بارداری که از حالت های تهوع دوران بارداری رنج می برند، پیشنهاداتی شده است که می توانند با کمک آنها شدت حالت های تهوع و استفراغ را کاهش دهند.
یکی از بهترین مواد خوراکی که برای کم شدن حالت تهوع پیشنهاد می شود و به راحتی از سوپر مارکت ها می توان آن را تهیه کرد زنجبیل است. زنجبیل علاوه بر کاهش شدت حالت تهوع برای کاهش استرس مفید بوده و به سیستم هضم غذا کمک می کند.
خوردن چای زنجبیلی در هر ساعت از شبانه روز بینهایت موثر است. می توانید آن را به شکل چای کیسه ای تهیه کرده و یا مقداری از زنجبیل تازه را در آب جوش ریخته و میل کنید. از دیگر مواد خوراکی که به کاهش تهوع خانم های باردار کمک می کند می توان به خوراکیهای نمکدار اشاره کرد. همیشه مقداری خوراکی نمکدار در کنار تخت خواب خود نگه دارید تا در هنگام صبح بلافاصله پس از بلند شدن از خواب مقداری از آن را بخورید.
بیش از اندازه پرخوری نکنید. به جای یک وعده بزرگ غذایی می توانید در طول روز 5 تا 6 وعده های کوچک میل کنید. از پختن غذاهای بودار خودداری کنید. حس بویایی در دوران بارداری حساس تر می شود. بنابراین پختن غذاهای بودار باعث تشدید حالت تهوع می شود.
همچنین چای زنجبیلی از استرس و دلشوره جلوگیری می کند.

منبع :