آکاایران: پیشنهاد جدید و موثر برای جلوگیری از باردارشدن

اسفنج ضد بارداری ، روشی برای پیش گیری از بارداری

آکاایران: اسفنج ضد بارداری ، روشی برای پیش گیری از بارداری

اختصاصیآکا ایران:  

با استفاده از اسفنج های ضد بارداری می توانید از بارداری پیشگیری کنید . این اسفنج ها از جنس پلی اورتان هستند و شبیه بالش های کوچکی می باشند که دارای یک ماده اسپرم کش است. در یک طرف اسفنج ضد بارداری ، فرو رفتگی وجود دارد که جلوی رحم قرار داده می شود و همانند سدی مقابل رحم عمل می کند و جلوی عبور اسپرم ها به داخل دهانه رحم را می گیرد.

در طرف دیگر حلقه ای وجود دارد که در هنگام خارج کردن اسفنج می توان با کشیدن حلقه ، اسفنج را بیرون کشید . می توان برای جلوگیری از بارداری از این اسفنج ها بدون نسخه پزشک استفاده کرد .

اسفنج ها را تا 24 ساعت قبل از نزدیکی در مهبل قرار دهید و بعد از 6 ساعت از رابطه جنسی ، آن را بیرون بیاورید . اسفنج ها برای جلوگیری از بارداری همانند کاندوم در کنار دیگر روش ها استفاده می شوند تا کارایی آنها زیادتر شود . این اسفنج ها تا 24 ساعت می توانند ماده اسپرم کش را از خود آزاد کنند و بعد از این مدت باید عوض شوند . اسفنج های ضد بارداری حدود 89 تا درصد از بارداری جلوگیری می کنند .

طریقه قرار دادن اسفنج ضد بارداری

دستان تان را بشویید و اسفنج را از پاکت بیرون بیاورید . با دست اسفنج را به صورتی که قسمت فرو رفته در جلو و حلقه به سمت پایین باشد ، بگیرید و آن را زیر آب خیس کنید . سپس اسفنج را فشار دهید تا کف تولید شود . این کار باعث بیرون آمدن و فعال شدن ماده اسپرم کش می شود و به راحتی داخل مهبل قرار می گیرد .

اسفنج ضد بارداری را خیلی آرام داخل مهبل قرار دهید به صورتی که قسمت فرو رفته آن روی دهانه رحم قرار گیرد .

طریقه خارج کردن اسفنج ضد بارداری

بعد از رابطه جنسی ، شش ساعت صبر کنید و بعد از این مدت اسفنج را بیرون بیاورید . به این صورت که انگشت تان را درون مهبل فرو کرده و با گرفتن حلقه اسفنج ، آن را به آرامی بیرون بکشید .

مزایای استفاده از اسفنج ها

استفاده از اسفنج های ضد بارداری بسیار راحت است . این اسفنج ها اندازه برابری دارند و یکبار مصرف هستند. دیگر مزیت اسفنج ها این است که برای استفاده و تهیه آنها نیازی به نسخه پزشک نیست.

معایب استفاده از اسفنج ها

احتمال دارد بعضی از خانم ها به ماده اسپرم کش اسفنج، حساسیت و آلرژی داشته باشند. اسفنج ها می تواند باعث ایجاد نشانگان شوک توکسیک شود. این اسفنج ها از انتقال بیماری های مقاربتی جلوگیری می کند اما نمی تواند جلوی انتقال بیماری ایدز را بگیرد. در دوره عادت ماهیانه نباید از آنها استفاده شود.

منبع :