آکاایران: کارهایی که شکم تان را بعد از بارداری سفت می کند

روش های مفید برای آب کردن شکم بعد از زایمان

کارهایی که شکم تان را بعد از بارداری سفت می کند

اختصاصیآکا ایران :

بارداری دوران بسیار سختی است و زنان باردار تمام 9 ماه رنج و سختی را با شوق به دنیا آمدن نوزاد سپری می کنند و بعد از زایمان انتظار دارند تا به تناسب اندام قبل از بارداری دست یابند . یکی از چالش های زنان باردار بعد از زایمان داشتن شکمی صاف و بدون چروک همانند قبل از بارداری است . اما برگرداندن شکم به حالت اولیه کار آسانی نیست که به سرعت و در زمان کوتاه اتفاق بیفتد . بعد از زایمان پوستی که در طول 9 ماه کشش مداوم بزرگ و نازک شده ، حالا باید صاف و محکم شود .

تا چه مدتی پوست شکم به حالت اولیه بر می گردد ؟

این موضوع به فعالیت زنان در دوران بارداری بستگی دارد . البته باید عواملی چون ژنتیک ، ساختار طبیعی پوست ، میزان افزایش وزن بعد از بارداری و وزن قبل از بارداری را در نظر گرفت . بنا بر تحقیقات زنانی که افزایش وزن کمتر از 20 کیلو را دارند و مرتب ورزش می کنند ، بعد از باردار شدن زودتر به اندام قبل از بارداری می رسند . در ادامه روش های مفید برای داشتن شکم صاف و بدون چروک را معرفی می کنیم :

نوزادتان را با شیر خود  تغذیه کنید

شیر مادر برای نوزاد بسیار مفید است و حتی شیر دادن برای مادر هم دارای فایده می باشد . وقتی نوزادتان را شیر می دهید ، چربی های بدن مادر به شیر منتقل می شود و به این صورت کالری بدن مادر کاهش می یابد . بنا بر تحقیقات مادرانی که نوزادشان را با شیر خود تغذیه می کنند ، نسبت به سایرین زودتر به کاهش وزن قبل از بارداری می رسند .

آب بیشتری مصرف کنید

آب نه تنها پوست را هیدراته می کند ، بلکه پوست را هم الاستیک می کند . آب به خوبی چربی ها را می سوزاند و باعث سفت و محکم شدن پوست می شود .

ورزش مناسب داشته باشید

خیلی خوب است که بدن تان به ورزش و حرکات رایج عادت کند . پیش از شروع تمرینات ورزشی با پزشک تان مشورت کنید و برای آن زمان دقیقی تعیین کنید . بعد از زایمان ورزش را با پیاده روی روزانه و انجام تمرینات یوگا آغاز کنید . ورزش هایی مانند ایروبیک تاثیر فوق العاده ای روی شکم دارد و باعث سوزاندن کالری و تقویت عضلات شکم می شود .

پوست تان را لایه برداری کنید

لایه برداری پوست روش موثری برای محکم کردن شکم است . استفاده از اسکراب لایه بردار روی شکم ، وقتی می خواهید دوش بگیرید ، سبب افزایش گردش خون در شکم می شود و نقش موثری در شکل گیری پوست دارد .

پروتئین بیشتری بخورید

علاوه بر ورزش ، مصرف پروتئین نقش موثری در رشد عضلات دارد . علاوه بر آن مصرف پروتئین سبب کلاژن سازی بیشتر پوست می شود . البته باید با توجه به وزن و فعالیت بدنی تان پروتئین مصرف کنید و روزی 50 گرم به طور متوسط پروتئین بخورید .

رژیم غذایی متعادل و مداوم داشته باشید

اگر بعد از زایمان به منظور کاهش وزن به دنبال یک رژیم غذایی سرسخت هستید ، هیچ وقت رژیم تان را متوقف نکنید . زیرا وزن تان به سرعت بر نمی گردد . پوست خاصیت ارتجاعی دارد که با کاهش و افزایش وزن سریعا تغییر می کند و کوچک و بزرگ می شود .

از لوسیون های خوب استفاده کنید

لوسیون ها و کرم های خوبی در بازار وجود دارد که دارای کلاژن ، ویتامین آ ، سی ، کا و ای می باشد . باید بعد از زایمان از این لوسیون ها استفاده کنید تا پوست تان خوب ضخیم و محکم شود . باید دو بار در روز لوسیون بزنید تا به نتیجه خوبی برسید .

آرامش داشته باشید !

شاید وقتی نمی توانید چربی شکم تان را آب کنید دچار نا امیدی شوید . در این شرایط نیازمند یک ذهن آرام هستید .

سعی کنید آرامش داشته باشید و صبور باشید . گوش دادن به موسیقی ، لذت بردن از زندگی و تمرین تنفس عمیق بسیار موثر است . باید به خود ببالید که توانسته اید یک موجود را در درون شکم تان پرورش دهید . داشتن شکم صاف و دست یابی به تناسب اندام نیازمند صبر و بردباری است .

صبر و استقامت را تمرین کنید

وقتی بدن تان به ورزش مرتب عادت می کند ، می توانید استقامت بدنی تان را بالا ببرید . این کار را خودتان باید انجام دهید و پزشک هیچ نقشی ندارد . پس باید تلاش کنید قدرت تحریک و انقباض عضلات تان را افزایش دهید تا قدرتمند شوید . با این کار چربی های بدن تان خصوصا شکم زودتر و بهتر از بین می رود .

با نکات مطرح شده و با صبر و اعتماد به نفس می توانید به هدف خود برسید و شکمی صاف و ضخیم داشته باشید . پس نا امید نشوید و از همین امروز تغییرات را اعمال کنید .

منبع :