آکاایران: پژوهشی جدید نشان می دهد: زنانی که قبل از بارداری سیگار کشیدن را ترک میکنند، خطر سقط جنین زودهنگام را کاهش میدهند.

ایسنا:محققان ژاپنی با بررسی یک هزار و 300 زن ژاپنی باردار دریافتند: آنهایی که به مقدار زیاد در اوایل بارداری سیگار کشیدند، دو برابر بیشتر از غیر سیگاری ها در سه ماهه اول بارداری جنین خود را سقط می کنند. دلایل بسیاری برای زنان به منظور ترک سیگار قبل از باردرای وجود دارد که از آن جمله می توان به ارتباط سیگار با افزایش وضع حمل زودهنگام، وزن کم کودک و مرگ نوزاد در هنگام تولد اشاره کرد.

دکتر ساچیکو بابا از دانشگاه اوزاکا اطلاعات به دست آمده از 430 زن که دچار سقط جنین در سه ماهه اول بارداری شدند را بررسی و آن ها را با دو زن دیگر با سن یکسان که در همان سال وضع حمل کرده بودند، مقایسه کرد.


به طور کلی محققان دریافتند: زنانی که در دوران بارداری به شدت سیگار می کشند(حداقل 20 نخ در روز)، بیش از 2 برابر بیشتر از سایرین احتمال سقط جنین دارند.

بر اساس این بررسی ها، 7 درصد از زنان مورد مطالعه که دچار سقط جنین شدند، در دوران بارداری سیگار می کشیدند که این آمار برای گروه غیرسیگاری 4 درصد بود.

منبع :