آکاایران: کاهش تورم پاها در دوران بارداری با پیاده روی در استخر

آکاایران: در دوران بارداری دچار گر گرفتگی می شوید

کاهش تورم پاها در دوران بارداری با پیاده روی در استخر

اختصاصیآکا ایران:  

هورمون های زنانه در طی دوران بارداری دچار تغییراتی خواهد شد و یک سری تغییرات هورمونی باعث بروز گرگرفتگی و تعریق بدن می شود . خیلی از زنان در ماههای اول بارداری دچار این علائم می شوند اما بعضی از خانم ها بعد از زایمان هم دچار گرگرفتگی می شوند اما به شدت دوران بارداری نیست.

متخصصان زنان و زایمان توصیه می کنند ادویه جات کمتری مصرف کنید و نوشیدنی های خنک به خصوص آب بنوشید ، باید کمتر قهوه ، چای و نوشیدنی های کافئین دار مصرف کنید ، لباس های خنک به تن کنید ، تعداد دفعات غذاخوردن را افزایش دهید و در هر وعده حجم کمتری غذا بخورید . این توصیه ها باعث کاهش شدت گرگرفتگی در طی دوران بارداری می شود اما در کل گرگرفتگی یک عارضه طبیعی است و نباید خودتان را نگران کنید .

شاید گرگرفتگی و تعریق تا بعد از زایمان نیز ادامه یابد

خانم ها در سه ماهه اول ، سه ماهه سوم بارداری و بعد از زایمان دچار اختلالات شدید هورمونی می شوند که بعد از گرگرفتگی میزان تعریق بدن شان نیز بیشتر خواهد شد . وقتی ترشح هورمون های زنانه به حالت طبیعی باز می گردد ، میزان گرگرفتگی و تعریق نیز به تدریج کاهش می یابد . ممکن است این حالت تا سه ماه بعد از تولد نوزاد نیز ادامه داشته باشد زیرا بعد از این مدت دوره تخمک گذاری دوباره شروع می شود .

راهکارهای طلایی برای درمان گرگرفتگی

برای از بین بردن و کاهش تعریق دوران بارداری راهکار قطعی وجود ندارد اما می توان با تدابیری میزان گرگرفتگی را کاهش داد . برای مثال برای میان وعده میوه بخورید زیرا میوه خوردن از کم آبی بدن ، سرگیجه و ضعف جلوگیری می کند . برای این که از میزان کافی آب بدن مطمئن شوید ، به رنگ ادرارتان نگاه کنید . اگر رنگ ادرارتان سفید یا زرد کمرنگ است ، در بدن تان آب کافی وجود دارد .

نباید در معرض آفتاب قرار گیرید . اگر می خواهید به پیاده روی بروید صبح زود یا بعد از ظهر بعد از خنک شدن هوا برای پیاده روی از خانه خارج شوید . حتی می توانید برنامه استخر و شنا را در برنامه هفتگی تان قرار دهید !

راه رفتن در آب و شنا کردن باعث کاهش تورم پاها در طی دوران بارداری می شود . باید لباس های گشاد و سبک بپوشید و تخت خواب تان را با ملحفه ای نخی یا ابریشمی بپوشانید زیرا این کار در تنظیم درجه حرارت بدن نقش بسیار مهمی دارد . حتی برای کاهش تعریق بدن می توانید روی حوله بخوابید تا حوله عرق بدن تان را جذب کند .

از عطر و اسپری استفاده نکنید

ممکن است استفاده مداوم از عطر و اسپری برای جنین تان ضرر داشته باشد پس کمتر از محصولات شیمیایی استفاده کنید. هر زمان که احساس گرگرفتگی و تعریق زیاد داشتید دوش نیمه سرد بگیرید.

منبع :