آکاایران: زایمان در بیمارستان خصوصی یا دولتی ؟

آکاایران: بعد از بارداری به دنبال بیمارستان مناسب باشید

زایمان در بیمارستان خصوصی یا دولتی ؟

اختصاصیآکا ایران:  

خانم های باردار برای پیدا کردن متخصص زایمان و بیمارستان با دغدغه هایی روبه رو هستند و خیلی از آنها باور دارند که وضعیت مالی خانواده ها انتخاب بیمارستان و پزشک دوران بارداری را رقم می زند .

خیلی از پزشکان خود را ملزم به قرار داد با بیمه نمی کنند و بعضی از آنها فقط در بیمارستان های خصوصی زایمان می کنند و چون زایمان سزارین پول سازتر است ، تمایل دارند به سراغ زایمان طبیعی نروند . بیشتر متخصصان زنان و زایمان در چند بیمارستان قرار داد دارند و زنان باردار باید برحسب بودجه اقتصادی شان بیمارستانی را انتخاب کنند اما گاهی پزشکی را انتخاب می کنید که تنها با بیمارستان خصوصی قرار داد دارد و و با داشتن بیمه هم نمی توانید از امکانات بیمه در این بیمارستان ها استفاده کنید .

پس باید بعد از بارداری به فکر انتخاب بیمارستان و پزشک متخصص باشید . خیلی از خانم ها تا یک هفته قبل از زایمان نمی دانند در چه بیمارستانی زایمان می کنند و به همین خاطر دچار استرس می شوند و این استرس روند زایمان را سخت تر خواهد کرد .

بیمارستان خوب برای زایمان چه بیمارستانی است ؟

بیمارستان خوب و مناسب برای زایمان ، بیمارستانی است که زایمان در آن بدون مشکل و کاملا سالم انجام شود و مادر و نوزاد با سلامت کامل از آن خارج شوند . امکانات درمانی و رفاهی بیمارستان ، تمیزی و بهداشت بیمارستان ، توجه به نیازهای نوزاد و مادر در بیمارستان و خوب بودن رفتار پرسنل و کادر درمانی از زمان پذیرش تا ترخیص از عواملی است که باعث درجه بندی بیمارستان ها می شود .

نوع بیمارستان، مدت زمان اقامت بیمار در بیمارستان ، خدمات پزشکی و بهداشتی ارائه شده به مادر، شهرت متخصص و توافق زائو و پزشک در تعیین هزینه زایمان سزارین و طبیعی تاثیر گذار است.

قبل از سه ماهه شدن به فکر بیمارستان باشید

اکثر پزشکان و متخصصان معروف تنها در بیمارستان های خصوصی و نیمه خصوصی کار می کنند و بیمه های طرف قرار داد با بیمارستان ( جز بیمه تکمیلی ) هزینه کمی از زایمان را تقبل می کنند و بقیه هزینه را باید خودتان بپردازید .

البته تعدادی از متخصصان زایمان ، سزارین را در بیمارستان های خاص انجام می دهند و خیلی از خانواده ها از عهده تامین مخارج زایمان بر نمی آیند . به همین خاطر توصیه می شود خانم های باردار تا قبل از سه ماهگی ، پزشک و بیمارستان مورد نظرشان را انتخاب کنند . بهتر است پزشکی را انتخاب کنید که به زایمان طبیعی تاکید داشته باشد و به دنبال زایمان سزارین نباشید ؛ مگر این که مجبور شوید به صورت اورژانسی سزارین کنید .

منبع :