آکاایران: گاهی برای بارداری یک سال زمان نیاز است

چگونه همسرمان را برای بچه دار شدن ترغیب کنیم ؟

گاهی برای بارداری یک سال زمان نیاز است

اختصاصیآکا ایران:  

شاید شما دوست داشته باشید بچه دار شوید اما همسرتان علاقه ای به این موضوع نداشته باشد . در ادامه مطلب جملاتی را به شما آموزش می دهیم که با استفاده از آنها می توانید همسرتان را تشویق و ترغیب کنید .

با بچه دار شدن سالم تر زندگی می کنیم

بر طبق بررسی های انجام شده ، مردانی که صاحب فرزند هستند ، در نظر مردم باوقارتر و جذاب تر به نظر می رسند و برای حفظ سلامت کودک شان عادت های غذایی بهتر و سالم تری را اتخاذ می کنند و حتی بیشتر از سایر مردها ورزش می کنند .

با بالا رفتن سن توان باروری مان کاهش می یابد

زنان در 25 سالگی بالاترین قدرت باروری را دارند و این شانس در هر بار چرخه قاعدگی 25 درصد است . در حالی که با رسیدن سن به 35 سال ، این احتمال به 12 درصد و در 40 سالگی به 6 درصد می رسد . بر طبق مطالعات قدرت باروری مردان نیز بعد از سن 41 سالگی افت می کند زیرا کیفیت اسپرم مردان با افزایش سن کاهش می یابد .

با بچه دار شدن اسم و رسم مان حفظ می شود

خیلی از مردها به ادامه نسل و زنده نگهداشتن نام پدری شان اهمیت می دهند . اگر همسر شما هم به این مساله اهمیت می دهد ، از این علاقه استفاده کنید و او را به بچه دار شدن برای بقای نسل تشویق کنید .

با تولد نوزاد عشق مان بیشتر می شود

اگر به عشق تان شک ندارید ، با حضور یک فرزند هم کمرنگ نخواهد شد ، بلکه باعث تقویت و استحکام آن خواهد شد . بهتر است بدانید که فاصله زیاد بین دو بارداری احتمال سقط جنین را افزایش می دهد .

در بهترین سن برای بچه دار شدن هستیم

بر طبق مطالعات پژوهشگران آمریکایی 30 سالگی بهترین زمان برای بچه دار شدن است . البته نیازی نیست صبر کنید تا به این سن برسید . اگر ثبات مالی ، جسمی و روانی دارید ، بهتر است هر چه زودتر بچه  دار شوید و خانواده تان را گسترش دهید .

تولد نوزاد زندگی مان را شیرین تر می کند

اگر زندگی تان یکنواخت شده ، با تولد نوزاد حال و هوای خانواده تان را تغییر دهید . گاهی با تولد یک نوزاد جدید مجبور می شوید خانه تان را عوض کنید ، دکوراسیون منزل را تغییر دهید و ماشین جدید بخرید . در واقع تولد فرزند باعث می شود که در زندگی پیشرفت کنید .

بهتر است فاصله سنی فرزندان مان زیاد نشود

بعد از تولد یک نوزاد باید یک سال تا اقدام دوباره برای بارداری صبر کنید . در این زمان بدن کمبودهای خود را جبران می کند . بهترین فاصله سنی بین فرزندان تان 3-5 سال است و نباید بیشتر از 4 سال بین دو بارداری وقفه بیفتد . بر طبق بررسی ها با افزایش سن قدرت باروری کم می شود و فاصله زیاد بین دو بارداری باعث افزایش سقط جنین خواهد شد .

تولد نوزاد باعث بهبود رابطه زناشویی مان می شود

برطبق تحقیقات پژوهشگران استرالیایی برقراری روزانه رابطه جنسی باعث افزایش کیفیت اسپرم می شود و توان باروری را بالا می برد. مطالعه ای دیگر بیان می کند که اکثر زوج ها بعد از 104 بار انجام رابطه جنسی بچه دار می شوند. باید برای همسرتان توضیح دهید که با یک بار رابطه جنسی بدون پیش گیری، باردار نمی شوید و حتی گاهی یک سال زمان لازم است تا بارداری شوید . بعد از آن 9 ماه زمان دارید تا برای آینده و والد شدن تان برنامه ریزی کنید.

منبع :