آکاایران: در دوران بارداری پوست شکم را مرطوب کنید

درمان ترک های پوست شکم در زنان باردار

آکاایران: درمان ترک های پوست شکم در زنان باردار

اختصاصیآکا ایران :

بارداری دوران بسیار سخت و طاقت فرسایی است که باید آنها را به خاطر بچه دار شدن تحمل کنید . وقتی ویار می کنید ، پاهایتان ورم می کند و مجبور می شوید هر دقیقه به دستشویی بروید ، اما تمام این ها را به خاطر بچه به جان می خرید . البته بعضی عوارض جانبی این دوران می تواند دائمی باشد که یکی از آنها ترک پوست است . در ادامه نکاتی را برای جلوگیری از ترک پوست شکم در دوران بارداری ارائه می کنیم ...

تا زمانی که ترک ها قرمز است به دنبال درمان باشید

تا زمانی که ترک های پوست شکم قرمز است باید به دنبال راهی باشید زیرا وقتی رنگ شان سفید می شود دیگر از بین بردن آنها سخت و غیرممکن است . باید  3 تا 6 ماه به طور مداوم ، قبل از این که ترک ها سفید شوند روی آنها کرم بزنید .

درمان خانگی برای از بین بردن ترک های پوستی

با استفاده از مواد طبیعی می توانید ترک های پوستی را از بین ببرید . برای جلوگیری از ماندگاری ترک های پوستی به سراغ سفیده تخم مرغ ، روغن زیتون ، شکر و آب لیمو بروید . یکی از مواد ذکر شده را بردارید و روی تمام نقاط کشش بمالید و بعد از 10 دقیقه حمام کنید . باید این کار را روزی دو بار انجام دهید . بهتر است این کار در حمام انجام شود تا مواد جایی نریزد.

از کرم های شیمیایی استفاده کنید

کرم های خوبی در بازار به فروش می رسد که برای ترک ها و کشش های پوستی مناسب است . این کرم ها با گیاهان طبیعی فرموله شده اند و برای از بین بردن ترک پوست شکم در دوران بارداری مناسب است . این کرم ها خاصیت مرطوب کنندگی دارند و دارای روغن ها و آنتی اکسیدان هاست .

ترک های پوستی را مرطوب نگهدارید

باید چندین بار در طول روز پوست تان را مرطوب کنید . نشانه های ترک و کشش پوستی زمانی نشان داده می شود که شما اضافه وزن سریع پیدا کنید . هر چقدر شکم تان چرب بماند ، ترک های پوستی زودتر درمان می شود . اگر ترک ها سفید شده اند باید بدانید چاره ای ندارید و تنها راه از بین بردن آنها جراحی است . با درمان مناسب ترک های پوستی محو شده و دیگر زشت به نظر نخواهد رسید .

می توانید برای از بین بردن ترک های پوستی از روش های ارائه شده یا کرم های موجود در بازار استفاده کنید . ترک های سفید به سالهای گذشته بر می گردد و یک شبه به وجود نیامده و یک شبه هم محو نمی شود . باید بدانید که از بین بردن ترک های پوستی بسیار زمان بر است .

منبع :