آکاایران: تاثیر طب سوزنی در کاهش کمردرد زنان باردار

طب سوزنی تهوع دوران بارداری را درمان می کند

تاثیر طب سوزنی در کاهش کمردرد زنان باردار

 اختصاصیآکا ایران:

زنان باردار در طی این دوران به دلیل تغییرات هورمونی ماههای سختی را پشت سر می گذراند و با دردهایی در قسمت شکم ، زیر شکم ، کمر ، لگن و ... مواجه خواهند شد. این درحالی است که باید دردها را بدون مصرف قرص های شیمیایی تحمل کنند تا به جنین شان آسیبی وارد نشود . اما خیلی از زنان برای کم کردن دردهی دوران بارداری به سراغ طب سوزنی می روند .

 طب سوزنی درمانی سنتی است که سوزن های خیلی نازک را در گذرگاه های انرژی که نقاط خاصی از بدن است ، فرو می کنند . فرو کردن سوزن های نازک باعث کاهش و تسکین درد می شود و استفاده از این روش در زنان باردار می تواند باعث کاهش تهوع ، دردهای شکم ، درد کمر و .... شود .

حالت تهوع و استفراغ یکی از شایع ترین مشکلات دوران بارداری است که بسیاری از زنان باردار با آن مواجه می شوند و گاهی تا پایان بارداری نیز همراه خانم های باردار می باشد . خانمی که با حالت تهوع و استفراغ دست و پنجه نرم می کند نمی تواند غذاهای مختلف را مصرف کند و با هر بویی دچار حالت تهوع می شود .

محققان معتقدند زنان باردار به دلیل ضعیف شدن طحال و معده در انتقال و تغییر شکل غذا دچار تهوع می شوند . با طب سوزنی می توان از حالت تهوع در این دوران در امان ماند و به این ترتیب متخصصان طب سوزنی با حرکت سوزن باعث جریان حقیقی عملکرد معده و برطرف شدن ضعف طحال می شوند .

طب سوزنی می تواند درد ناحیه لگن و کمر زنان باردار را بهبود بخشد و سبب تقویت عملکرد آنها شود . البته فراموش نکنید که قبل از هر درمانی با پزشک متخصص خود مشورت کنید زیرا خیلی از زنان باردار نمی توانند سوزن های این روش درمانی را تحمل کنند .

علاوه بر آن برای طب سوزنی به مرکزی مراجعه کنید که به کار آنها اطمینان داشته باشید زیرا درصورتی که این روش درمانی توسط افراد غیرحرفه ای انجام شود احتمال آسیب یا سقط جنین وجود خواهد داشت. 

منبع :