آکاایران: نابینایی جنین به دلیل تماس با حیوانات خانگی

مواد غذایی که باعث سقط جنین می شود

آکاایران: مواد غذایی که باعث سقط جنین می شود

اختصاصیآکا ایران:  

زنان باردار در این دوران نباید به هیچ وجه مغز حیوانات یا تخم مرغ خام بخورند زیرا مصرف این دو ماده برای سلامتی آنها و جنین خطرناک می باشد .

ماریا صادقی ، دبیر انجمن علمی مامایی ایران به تغذیه دوران بارداری اشاره کرد و گفت : مغز حیوانات به دلیل احتمال ابتلا به باکتری لیفتریا و تخم مرغ خام در این دوران ممنوع است و حتی نباید در دوران بارداری با حیوانات خانگی تماس داشته باشید .

صادقی درباره مصرف مغز کله پاچه بیان کرد : مغز حیوانات مانند مغز کله پاچه در دوران بارداری ممنوع است زیرا دارای باکتری های مضر مانند لیفتریا است و با ابتلا به این آلودگی احتمال مرده زایی یا سقط جنین افزایش می یابد .

تخم مرغ عسلی یا خام مصرف نکنید

ماریا صادقی در این باره گفت : مصرف تخم مرغ خام یا عسلی و غذاهایی که دارای تخم مرغ خام هستند مانند سس مایونز در این دوران ممنوعیت دارد زیرا ممکن است آلوده به باکتری سالمونلا باشد .

این متخصص مامایی بیان کرد : ممکن است باکتری سالمونلا در مرغی که خوب پخته نشده است هم وجود داشته باشد . به همین خاطر نباید جوجه کبابی که خوب پخته نشده است را بخورید. باکتری سالمونلا برای مرغ ، فلور طبیعی می باشد اما برای زنان باردار ممنوعیت دارد.

گوشت خام برای زنان باردار مضر است

صادقی اظهار کرد : انگل توکسوپلاسموز در گوشت خام وجود دارد و آلودگی به این انگل می تواند باعث مشکلات ذهنی و بینایی در جنین شود. به همین خاطر نباید در این دوران با حیوانات خانگی تماس داشته باشید زیرا این انگل در مدفوع گربه مشاهده شده است. حتی مصرف شیر غیر پاستوریزه نیز می تواند ابتلا به این انگل را افزایش دهد.

او گفت: با توجه به این که در دوران بارداری خلق و خوی خانم باردار به سمت افسردگی تمایل پیدا می کند و میلی به پخت و پز غذا نیست به همین دلیل مصرف فست فودها و غذاهای منجمد در این دوران بیشتر می شود که هیچ یک از آنها به خاطر دارا بودن نمک فراوان ، مواد نگهدارنده و کالری بالا مناسب نیستند.

دبیر انجمن علمی مامایی ایران گفت: خانم های باردار باید در این دوران انواع سبزیجات و میوه های تازه ، پروتئین ، لبنیات ، شیر و مغزهایی چون گردو ، پسته و بادام مصرف کنند.

منبع :