آکاایران: مشکلات زایمان زودرس روی رفتارهای اجتماعی

آکاایران: تولد زودرس باعث اعتماد به نفس پایین فرد می شود

مشکلات زایمان زودرس روی رفتارهای اجتماعی

اختصاصیآکا ایران:  

خانم هایی که زایمان زودرس داشته اند لازم است بدانند این امر روی آینده و روحیه کودک شان تاثیرات زیادی خواهد داشت و این مساله زندگی شان را به طور مداوم درگیر می کند .

کارشناسان و متخصصان فنلاندی معتقدند جوانانی که چند هفته زودتر از موعد به دنیا آمده اند در برقراری ارتباط با دیگران مشکل دارند و اعتماد به نفس شان پایین است . به عقیده متخصصان تولد زودرس علاوه بر تاثیر روی سلامت جسمانی ، روی نحوه رشد مهارت های اجتماعی نیز تاثیرگذار خواهد بود .

به گفته آنها افرادی که زودتر از موعد به دنیا می آیند معمولا در روابط زناشویی شان با مشکل رو به رو می شوند و این مشکلات به دلیل اعتماد به نفس پایین آنها می باشد . علاوه بر آن این افراد نسبت به هم سن و سالان خود محتاط تر هستند .

دکتر تویجا مانیستو ، محقق ارشد این مطالعات گفت : بر طبق نتایج بررسی های انجام شده این افراد بسیار محتاطانه عمل می کنند و قدرت ریسک پذیری پایینی دارند . علاوه بر آن روابط زناشویی آنها کم عمق تر و غیر صمیمانه تر است و پیامدهای آن مشخص نیست .

این بررسی روی 753 نفر که میانگین سنی 23 سال داشته اند انجام شده است . نیمی از افراد مورد مطالعه در 9 ماهگی کامل متولد شده اند و یک سوم آنها  در فاصله 34 تا 36 هفتگی و 20 درصد قبل از 34 هفتگی به دنیا آمده اند . محققان در نتایج بررسی ها دریافتند 71 درصد از افراد گروه اول رابطه زنانشویی صمیمانه ای دارند و این آمار در گروههای دیگر بین 55 تا 57 درصد می باشد .

در واقع این مطالعه رابطه بین تولد زودرس و نوع رفتار اجتماعی فرد را به اثبات رساند اما هنوز نمی توان به صورت دقیق ارتباط علت – معلولی آن را تایید کرد . 

منبع :