آکاایران: زنان باردار در فصل گرما بیشتر مراقب باشند

درتابستان مراقب سقط جنین باشید

زنان باردار در فصل گرما بیشتر مراقب باشند

اختصاصیآکا ایران: 

زنان باردار در فصل گرما روزهای سختی را می گذراند. آنها در این فصل به سختی نفس می کشند و به شدت عرق می کنند. گرمای زیاد احتمال سقط جنین را در 3 ماه اولیه بارداری افزایش می دهد و حتی کم آبی زایمان زودرس و نارس را در پی خواهد داشت.

اگرچه تابستان مشکل ورم کردن پاهای زنان باردار را حل می کند و دیگر با پوشیدن صندل های متنوع پاهای بادکرده نخواهد داشت اما کم آبی و گرمای زیاد می تواند خطر سقط جنین و زایمان زودرس را برای آنها در پی داشته باشد. برای مشکل کم آبی در این دوران همیشه یک بطری پر از آب همراه خود داشته باشید و مرتب آب بنوشید. در این مطلب 4 روش را معرفی می کنیم تا به شما کمک کند در این دوران دچار گرمازدگی نشوید و خطر سقط جنین شما را تهدید نکند. خصوصا اگر در دوران نخست بارداری به سر می برید این موارد را در نظر داشته باشید ...

 

آب زیادی در طول روز میل کنید

زنان باردار باید 2-4 لیوان آب بیشتری بنوشند. این افراد به آب بیشتری برای هیدراته ماندن در طول روز احتیاج دارند.

 

دوش آب سرد بگیرید

حمام آب سرد پیشنهاد خوبی برای شماست . با این حمام احساس بهتری خواهید داشت . البته اگر شرایط لازم را دارید به استخر بروید .

 

پاهای خودتان را بالا نگه دارید

با گرما پاهای ورم کرده زنان باردار بیشتر ورم می کند. برای جلوگیری از این ورم کردن پاهایتان را بالا بگیرید. بهتراست هنگام نشستن یک صندلی زیرپاهایتان قرار دهید تا از ورم بیشتر آن جلوگیری شود.

 

در سایه بنشینید

در این دوران به دنبال سایه باشید. در دوران بارداری پوست خانم های باردار به ملاسما ( تکه های تیره در صورت و گردن ) با قرار گرفتن در آفتاب دچار می شود. اگر در سایه باشید خطر ابتلا به ملاسما کاهش می یابد.

منبع :