آکاایران: موهایتان را در دوران بارداری هایلایت کنید

آکاایران: بایدها و نبایدهای آرایشی در دوران بارداری

موهایتان را در دوران بارداری هایلایت کنید

اختصاصیآکا ایران:  

دوران بارداری باید با مراقبت های لازم پشت سر گذاشته شود و اگر این مراقبت ها انجام نشود، می تواند دوران چالش برانگیزی باشد و سلامت جنین را به خطر بیندازد. خانم های باردار در این دوران با تغییرات ظاهری و جسمانی رو به رو می شوند . در این دوران دچار جوش و لکه های تیره رنگ می شوید و باید قبل از درمان کردن مشکلات پوستی به نکات زیر توجه کنید. در ادامه به ممنوعیت های آرایشی و زیبایی اشاره می شود که در دوران بارداری باید از این کارها دوری کنید.

مانیکور و پدیکور ناخن در دوران بارداری

در طی بارداری به مانیکوریست اجازه بریدن پوست اضافه دور ناخن یا کف پا را ندهید . زیرا این کار ممکن است باعث عفونت و زخم شود که برای دوران بارداری خطرساز خواهد شد .

در این مورد خواندن مقاله "خانم های باردار لاک نزنند" را به شما پیشنهاد می کنیم.

اسید سالیسیلاک مصرف نکنید

اسید سالیسیلاک برای درمان آکنه تجویز می شود که مصرف خوراکی آن باعث نقص جنین می شود و حتی مصرف موضعی آن را هم محدود کنید . با روبه رو شدن با جوش صورت ، متخصص پوست برای شما استفاده از 1 یا 2 درصد اسید سالیسیلاک را تجویز می کند که تنها روی جوش ها بزنید .

به فکر رنگ کردن موها نباشید

رنگ موها حاوی موادی سرطان زا هستند و نباید در دوران بارداری از آنها استفاده کنید . اگر می خواهید موهایتان را رنگ کنید ، به فکر هایلایت کردن باشید زیرا برای هایلایت کردن به ریشه مو کاری ندارید و رنگ با پوست سر تماس پیدا نمی کند و می توانید در فرصت محدودتری رنگ سرتان را عوض کنید .

بوتاکس و ژل های لب را کنار بگذارید

شاید این کار توسط متخصصان برای خانم های باردار انجام گیرد و هنوز هیچ تحقیقی نشان نمی دهد که استفاده از این مواد در دوران بارداری مضر است یا نه ، اما بهتر است ریسک نکنید و در دوران بارداری به فکر بوتاکس نباشید .

در استفاده از موم مراقب باشید

می توانید در دوران بارداری برای از بین بردن موهای بدن از موم استفاده کنید اما باید این کار درست انجام شود و استفاده از آن باعث رشد مو در داخل یا ایجاد عفونت نشود . باید جاهایی را برای این منظور انتخاب کنید که کاملا بهداشتی باشد .

هیدروکونین استفاده نکنید

در دوران بارداری با لکه های قهوه ای رو به رو می شوید و نباید برای از بین بردن این لکه ها از هیدروکونین استفاده کنید . برای جلوگیری از بروز لکه های قهوه ای با مشورت پزشک از کرم ضد آفتاب استفاده کنید .

مواد برنزه کننده استفاده نکنید

هر ماده ای که روی پوست بزنید به سرعت جذب خون می شود . پس قبل از استفاده از هر نوع کرم ، لوازم آرایشی و بهداشتی روی پوست با پزشک مشورت کنید و از وجود نداشتن ماده سرطان زا در آن مطمئن شوید .

از رتینوئیدها استفاده نکنید

رتینوئید برای درمان چین و چروک ، آکنه و ترک های پوستی تجویز می شود . نباید در دوران بارداری از رتینوئید خوراکی یا موضعی استفاده کنید زیرا این ماده ممکن است باعث نقص جنین شود.

منبع :