آکاایران:  

آکاایران: برنامه ریزی برای بچه دار شدن با توجه به نوع فصل

خانواده های آمریکایی برای فرزندآوری زمان بندی می کنند و  برای به دنیا آمدن فرزندشان بیشتر علاقه مند به فصول تابستان و بهار هستند و تمایل دارند نوزادشان بهاری یا تابستانی باشد راه درست فرزندآوری نیز برنامه ریزی برای کودک و آینده وی است

زنان جوان در آمریکا به شدت برنامه ریزی می کنند تا در فصل های خوب، یعنی بهار و تابستان، بچه دار شوند.

به نقل از سایت «ایندپندنت»، تعداد بچه هایی که بین ماه های نوامبر تا مارس (آبان تا فروردین) به دنیا می آیند خیلی کم شده و تعداد زیادی از نوزادان بین ژوئن تا سپتامبر (خرداد تا مهر) به دنیا می آیند.
زنان جوان به ویژه آن هایی که در ساحل شرقی آمریکا زندگی می کنند و زمستان های سردی را به خود دیده اند، ترجیح می دهند اولین فرزندشان را در نیمه اول سال که سلامت نوزاد هم در بالاترین سطح است، به دنیا بیاورند.
برعکس این مساله در ایالت های جنوبی اتفاق می افتد و تولدها بیش تر در دسامبر تا مارس (آذر تا فروردین) و کمتر در مه تا آگوست (اردیبهشت تا شهریور) است که به ترتیب تابستان و زمستان آن ها محسوب می شود.
این آمار با بررسی اطلاعات مربوط به تولد میلیون ها نوزاد که فرزند اول بوده اند، به دست آمده است.
دکتر کلیمنت کینتانا دومک از دانشگاه آکسفورد که در این تحقیق مشارکت داشته، گفت: «تحقیق ما برای اولین بار نشان داده که فصل تولد نوزاد عملاً بر اساس یک تصمیم برنامه ریزی شده است. مادرها خیلی واضح دوست دارند که در فصل های خوب برای تولد، بهار و تابستان، بچه دار شوند و اغلب آن ها همین کار را می کنند.»

منبع :