آکاایران: ورزش های مفید برای زایمان راحت زنان باردار

آکاایران: پیاده‌روی

پیاده روی جزو فعالیت‌های ورزشی هوازی محسوب می‌شود. بد نیست بدانید انجام این ورزش هوازی در ماه‌های آخر بارداری، باعث می‌شود جنین حرکت کند و به سمت نواحی پایین رحم آمده و باعث گشادشدن دهانه رحم بشود. درواقع، پیاده‌روی روش عالی برای القای زایمان به روش طبیعی می باشد و این ورزش هوازی در ایجاد انقباضات رحمی در زنانی که در طول بارداری تحت استراحت مطلق بوده‌اند یا تحرک کافی نداشته‌اند مفید می باشد. علاوه بر اینها، پیاده‌روی تاثیر بسزایی در جایگیری جنین و وضعیت زایمان مادر باردار دارد.

حرکت اسکات یک حرکت مطمئن برای شروع زایمان است. انجام این حرکت با استفاده از جاذبه زمین جنین شما را به طرف پایین می‌کشاند و کاملا طبیعی موجب القای زایمان می‌شود. شما می‌توانید این حرکت را در خانه انجام دهید. این حرکت را با ملایمت و نرمی انجام دهید تا سوزشی را احساس بکنید.

تمرینات کگل

تمرینات کگل که به ورزش کف لگن نیز معروف می باشد صرفا برای افراد مبتلا به بی‌اختیاری ادرار کاربردی نیست، بلکه برای القای زایمان در زنانی که زایمانشان به تاخیر افتاده است نیز بسیار موثر می باشد. تمرینات کگل با هدف تقویت عضلات کف لگن که نقش مستقیمی در زایمان دارند انجام می‌شود. شل و سفت کردن عضلات لگن (عضلاتی که برای متوقف کردن ادرار از آنها استفاده می‌کنیم) به مدت 10 تا 15 دقیقه در روز، برای تقویت عضلات لگن برای زایمان بسیار موثر می باشد.
علایم توقف ورزش در حین حاملگی: درصورت بروز سردرد، خونریزی واژینال، ترشح آبکی، تورم مچ پا و احساس درد در قفسه سینه یا ضعف شدید سریعا دست از تمرین کردن بردارید.

تهیه و گردآوری: گروه دوران بارداری آکا ایران

منبع :