آکاایران: تغذیه دوران بارداری, تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد, تغذیه دوران بارداری در اسلام

تغذیه دوران بارداری, تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد

یکی از مواردی که بسیاری از خانمها را پس از زایمان آزار می دهد، ترک خوردن پوست شکم است. در این مطلب از ابرتازه ها نکاتی از نظر طب سنتی درباره تغذیه دوران بارداری را بیان می نماییم تا با تغذیه درست در دوران بارداری زیبایی پوست شکمتان را حفظ کنید. برای بهره بردن از این مطلب ما را همراهی نمایید.

یک پژوهشگر طب سنتی، گفت: زنان در دوران بارداری به طور منظم و بر اساس اشتهای خود غذا بخورند، مصرف میوه ها و سبزی های تازه که حاوی اسید فولیک است، برای زنان باردار بسیار مفید است.

به گفته وی موادغذایی دارای کافئین در دوران بارداری بسیار محدود شود. کم کاری خفیف تیروئید در دوران بارداری به کاهش معنی دار هوش در کودکان می انجامد، همچنین در دوران بارداری چون افزایش نیاز مادر به آهن بیشتر می شود و به تنهایی از طریق غذا تامین نمی شود، بنابراین مصرف جو دوسر یا جو یولاف به صورت فرنی یا حریره بادام به تامین آهن کمک می کند.

زنان بارداری که در طول دوران بارداری شلغم پخته زیاد بخورند، فرزندشان بهتر و زودتر رشد می کند و زود تر راه می افتد و زودتر هم حرف می زند و در مقابل امراض مختلف مقاوم تر است. اگر زنان باردار روزانه یک عدد گردو بخورند، پس از زایمان پوست شکمشان زیبایی خود را حفظ می کند، همچنین برای افزایش زیبایی بچه خوردن هلو بسیار مفید است.

مصرف ماهی های دریایی همراه با ادویه و سیر به افزایش هوش بچه کمک می کند، البته در تعادل مصرف شود. برای کاهش تهوع در بارداری خوردن نان سبوس دار قبل از خارج شدن از رختخواب بسیار کمک کننده است. خوردن صبحانه سبک شامل نان سبوس دار به همراه عسل یا غلات پخته بسیار به زن باردار کمک می کند و پیاده روی منظم به رفع یبوست زنان باردار بسیار کمک می کند.

 منبع: seemorgh.com

.

منبع : abartazeha.com