آکاایران: راهکارهای مفید تشخیص جنسیت

تاریخ ایجاد : 
10:09 1396/08/24
از قدیم بسیاری از زنان و مردان به دلایل مختلفی همیشه به دنبال راهی بودند تا بتوانند به طریقی جنسیت فرزند خود را تشخیص دهند. در گذشته این باور وجود داشت که تنها زنان بر جنسیت جنین تاثیر می‌گذارند، اما امروزه به اثبات رسیده که اسپرماتوزویید مردانه در این امر تاثیر بسزایی دارد. زیرا تخمک‌های زنانه همگی حامل کرومزوم X هستند، در حالی که اسپرماتوزویید مردانه حامل کرومزوم X و Y است و در صورتی که تخمک خانم با اسپرماتوزویید حامل کرومزوم X همراه شود، جنسیت جنین دختر خواهد بود، اما همراهی تخمک با اسپرماتوزویید حامل کرومزوم Y سبب پسر شدن جنین می‌ شود. راه‌ های تاریخی و مدرن بسیاری برای تشخیص جنسیت جنین وجود دارد که البته درصد موفقیت هیچ یک از آنها صد درصد نیست و برخی حتی از نظر علمی نیز به ثبات نرسیده‌اند. این راه‌ حل‌ ها را در اختیار شما می ‌گذاریم و فرصت امتحان را به شما واگذار می ‌کنیم.
 

آکاایران: راهکارهای مفید تشخیص جنسیت

 
روش های سرگرم کننده تشخص جنسیت در دوران بارداری! برای پسر یا دختر دار شدن:
بیضه ها
در دوران باستان مردم تصور می‌کردند یکی از بیضه‌های مردان عامل دختر دار شدن و دیگری عامل پسر دار شدن است. به همین دلیل برای بچه دار شدن سعی می‌کردند به پهلو نزدیکی کنند. طبق افسانه‌ها، بیضه راست عامل پسر‌دار شدن است و زن و مرد باید برای داشتن فرزند  پسر حین اقدام به بارداری هر دو به پهلوی راست بخوابند. به گفته قدما، بیضه چپ عامل دختر شدن است به همین دلیل برای اقدام به بارداری مرد و زن هر دو به پهلوی چپ می خوابیدند.
ماه
 در صورتی که ماه کامل نباشد احتمال پسر دار شدن ببیشتر است. نزدیکی زمانی که ماه کامل است باعث دختر دار شدن می ‌شود.
 باد
 در صورتی که حین لقاح باد از شمال بوزد جنسیت جنین پسر خواهد بود. در صورتی که حین لقاح باد از جنوب بوزد جنسیت جنین دختر می‌ شود.
دما و وضعیت هوا
 هر چه هوا گرم تر باشد احتمال پسر دار شدن بیشتر است. نزدیکی در زمستان سبب دختر دار شدن می ‌شود.
ارگاسم زنانه
رسیدن به اوج لذت جنسی در زنان سبب پسر شدن جنین می‌ شود. اگر زوجی فرزند دختر می‌ خواهند، نباید زن به اوج لذت جنسی برسد.
فضای قلیایی یا اسیدی واژن
برای پسر دار شدن کافی است پس از نزدیکی واژن را با مقداری آب گرم و نمک شست و شو دهند. گفته می‌شود اسپرماتوزویید حامل کرومزوم ایگرگ در محل اسیدی دوام نمی‌آورد. شست و شوی واژن با آب گرم و مقداری سرکه سبب دختر دار شدن فرد می ‌شود .
 
راه حل های مدرن برای پسر دار شدن یا دختر دار شدن:
متد دکتر پاپا
این روش بر رژیم غذایی پایه گذاری شده است. بر اساس آن زن باید از 2 ماه قبل از تخمک گذاری رژیم را آغاز کند و در روز تخمک گذاری پرهیز غذایی را کنار بگذارد تا بدنش در طول بارداری دچار کمبود نشود. این رژیم شامل یک سری غذاهای توصیه شده و یک سری مواد غذایی ممنوعه است و باید زیر نظر پزشک دنبال شود تا سلامت فرد را به خطر نیاندازد. برای پسر دار شدن مصرف بیشتر سدیم و پتاسیم توصیه می‌شود. خوردن غذاهای پر نمک به شرطی که شخص مبتلا به پر فشاری خون نباشد جایز است. از میان میوه و سبزیجات، مصرف سیب زمینی، آواکادو، موز، سیب گلابی و میوه‌های خشک اشکالی ندارد.
برای دختر دار شدن باید مصرف کلسیم و پتاسیم را بالا برد. شیر، ماست و پنیر، میوه های خشک فاقد نمک، شکلات، ماهی تازه و زرده تخم مرغ از جمله مواد غذایی توصیه شده است. خانم می‌تواند به مقدار لازم از میوه و سبزیجات شیرینی‌ها و برنج استفاده کند، اما میزان گوشت مصرفی باید متعادل شود و مصرف نمک تا حد زیادی باید کاهش یابد.
متد دکتر شون
بر اساس این روش تخمک زنانه 70 روز در سال بار مثبت دارد و این مسئله سبب جذب کرومزومX  از اسپرم مرد می‌شود( جنسیت دختر). 70 روز از سال هم  تخمک بار منفی دارد و کرومزوم Y اسپرماتوزویید مرد را به خود جذب می‌کند. در باقی روزهای سال بار تخمک خنثی است و ممکن است هر دو کرومزوم X , Yبه تخمک نزدیک شوند.
استقامت اسپرماتوزویید
اسپرم حامل کرومزوم  سریعتر از بین می‌رود (جنین پسر). بنابرین بهتر است زوج برای داشتن فرزند پسر دو روز قبل از تخمک گذاری و به ویژه در روز تخمک گذاری نزدیکی کنند. اسپرم حامل کرومزوم X مقاوم تر از اسپرم حامل کرومزوم های Y است. در صورتی که زوجی دو تا پنج روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی کنند، احتمال آنکه فرزندشان دختر شود بیشتر است. وضعیت‌های نزدیکی که در آن اسپرم دیرتر بتواند از دهانه رحم بالا رفته و خود را به تخمک برساند نیز می‌تواند برای دختر دار شدن موثر باشد.
 
روش های پزشکی
از این روش معمولا در شرایطی که سن مادر بالا باشد یا بیماری های ژنتیکی در زوجین وجود داشته باشد و خطر بروز ناهنجاری های کروموزومی در نوزاد افزایش یابد (مثلا در مورد بیماری‌های وابسته به جنس مانند هموفیلی که بروز آن به خصوص در پسران بیشتر از دختران است) استفاده می‌شود. در این روش با دادن دارو به زن، تخمک‌ها را به صورت مصنوعی در محیط آزمایشگاهی رشد می‌دهند و بعد از عمل لقاح با اسپرم، جنین‌های تشکیل شده را در مرحله هشت تا شانزده سلولی مورد ارزیابی قرار داده و یک یا دو بلاستومر را جدا می‌کنند. به این ترتیب از تولد جنین‌های سالم با جنسیت مطلوب فاقد افزایش احتمال بروز بیماری‌های ژنتیکی اطمینان می‌یابند. این روش با دو تا سه درصد خطا همراه است. از آنجا که آثار داروهای به کار رفته در باروری آزمایشگاهی هنوز به طور کامل روشن نیست، برای زوجی که مشکل باروری ندارند، توصیه نمی‌شود که تنها برای انتخاب جنسیت جنین تحت باروری آزمایشگاهی قرار گیرند. به کارگیری روش تشخیص ژنتیکی پیش از لانه گزینی در پژوهشکده رویان در اوایل دهه 80 شمسی آغاز شد. تاکنون بیش از 40 فرزند حاصل از روش‌های مشترک آی وی اف و روش تشخیص جنسیت جنین پیش از لانه گزینی در این پژوهشگاه متولد شده‌اند.
روش جداسازی اسپرم های ایکس و ایگرگ و تلقیح اسپرم شسته شده داخل رحم یا آی یو آی
در این روش پس از تهیه اسپرم با استفاده از روش اریکسون، اسپرم‌های X و Y از هم جدا می‌شوند و با تزریق اسپرم‌های مطلوب جدا شده به داخل رحم، برای بارورسازی اقدام می‌شود. احتمال خطا در این روش حدود 20 درصد است.
منبع:نی نی پلاس
.

منبع : new.ksabz.net