آکاایران: علائم بارداری پسر و یا دختر چیست؟ آیا می توانیم فاقد سونوگرافی تشخیص دهیم جنین پسر است یا دختر؟

نبض ما-در این مقاله به تعدادی از علائم بارداری پسر اشاره می شود. همچنین دلایل رد برخی از این علائم نیز آورده می شود. با تمام این صحبت ها اثبات یا عدم اثبات صحت صدق این علائم مبنی بر بارداری به جنین پسر، به طور کامل تایید نشده است.

به عنوان یک مادر باردار، حتما برایتان جالب است که بدانید کوچولویی که همراه شماست، یک دختر دلپذیر و یا یک پسر بانمک است. به نظر می رسد نشانه هایی که برای باردار بودن به پسر یا دختر بیان شده است، اغلب تصورات عامیانه و فاقد منطق باشد. اما برخی از آن ها می تواند صحت داشته باشد. چنان که در مورد برخی دیگر نیز می تواند این موضوع رد شود.

آکاایران: نکاتی در مورد علائم بارداری پسر

علائم بارداری پسر

بیماری صبحگاهی یا ویار حاملگی

ممکن است شنیده باشید که شدت بیماری صبحگاهی یک نشانه در مورد جنسیت کودک شماست. در صورتی که فرزند شما دختر باشد، سطح هورمون های بدن بالاتر است شما شدت بیشتری در مورد بیماری صبحگاهی حس خواهید کرد. اما در صورتی که نوزاد پسر باشد، حال شما در صبح نسبتا ملایم تر است.

مطالعه ای منتشر شده نشان داده است که زنان دارای بیماری صبحگاهی شدید در دوران بارداری، احتمال بیشتری برای دختردار شدن دارند. اما غیر از این شواهد علمی دیگری مبنی بر این موضوع موجود نیست.

نکاتی در مورد علائم بارداری پسر نکاتی در مورد علائم بارداری پسر

وضعیت پوست

بعضی افراد معتقدند که یک دختر بچه، زیبایی مادر را از او می دزدد. از سوی دیگر، مبتلا شدن به آکنه در صورتی که پسر باشد کمتر خواهد بود.

مورد مشابهی در مورد رشد مو ها هم وجود دارد. در صورتی که نوزاد پسر باشد، شما موهای بلندتر و درخشان تری خواهید داشت و در صورتی که دختر باشد، موهای شما نرم تر و کدرتر خواهد بود.

این مورد حقیقتا اثبات شده ای نیست. در زمان بارداری هورمون ها کمی غیرعادی می شوند و بر تمام ویژگی های زن تاثیر می گذارند. شستشوی صورت به طور مرتب می تواند شکستگی های حاصل روی پوست را بهبود بخشد، پس برای اینکه دریابید علائم بارداری پسر را دارید، به وضعیت پوست خود توجه نکنید.

ویار جنین پسر چیست؟

با وجود نوزاد پسر، شما به مواد غذایی شور و ترش مثل چیپس و ترشی بیشتر علاقه دارید. با وجود نوزاد دختر، این بیشتر در مورد شکلات ها و شیرینی ها صدق می کند. البته راجع به این موضوع هم مطالعات دقیقی صورت نگرفته است. این ویار می تواند بیشتر به تغییرات نیازهای تغذیه ای شما مربوط شود.

ضربان قلب

یکی از نشانه های معروف در مورد پسردار بودن ضربان قلب است. اگر ضربان در هر دقیقه کمتر از ۱۴۰ باشد، کودک احتمالا یک پسر است و اگر بالاتر از ۱۴۰ باشد یک دختر است. متاسفانه در این مورد هم مطالعه دقیقی صورت نگرفته است که نشان دهد ضربان قلب به خاطر جنسیت نوزاد متفاوت باشد.

نکاتی در مورد علائم بارداری پسر نکاتی در مورد علائم بارداری پسر

احساس حمل نوزاد

این نشانه می گوید اگر شما احساس حمل سبکی داشته باشید نوزاد پسر است و اگر سنگین باشد دختر است. در مورد این نشانه هم لازم است بدانید در واقع، چگونگی انجام حاملگی در طول بارداری بیشتر مربوط به شکل رحم، نوع منحصر به فرد بدن و ماهیچه های شکمی است.

سایر نشانه هایی که معمولا برای علائم بارداری پسر گفته می شود به شرح زیر است:

  • تیره شدن رنگ ادرار
  • بزرگ تر شدن سینه ها
  • سرد شدن پاها
  • خشک شدن دست ها
  • افزایش وزن

نکاتی در مورد علائم بارداری پسر نکاتی در مورد علائم بارداری پسر

علائم بارداری پسر در سونوگرافی

شما می توانید به طور معمول از طریق سونوگرافی جنسیت کودک خود را پیدا کنید. این کار بین هفته های ۱۸ تا ۲۰ بارداری انجام خواهد شد.

در این فرآیند، متخصص رادیولوژی به تصویر کودک شما بر روی مانیتور نگاه می کند و اندام های تناسلی را برای نشانگرهای مختلف بررسی می کند و نشان می دهد که نوزاد پسر است یا دختر.

در حالی که کیفیت دستگاه، دقت در مورد زمان بارداری و تجربه اپراتور در تشخیص جنسیت تعیین کننده است اما نکات دیگری هم هست که باید توجه شود.

در زمان های انتهایی سه ماهه اول و در اوایل سه ماهه دوم، نشانه مهم برای علائم بارداری پسر این است که برآمدگی تناسلی به سمت بالا می رود. گاهی اوقات شما همچنین می توانید جهت جریان ادرار را در جنین های مردانه به سمت بالا توجه کنید.

علاوه بر این برخی از تصاویر سونوگرافی برای پسران بیضه های افتاده، کیست بیضه و حتی یک آلت تناسلی راست شده را نیز نشان می دهد و این یکی از علائم بارداری پسر است.

نبض ما– ترجمه:حسین مقدس زاده

Healthline


درمان زگیل تناسلی    اصلاح طرح لبخند    تست پاپ اسمیر    کاشت موی سر

.

منبع : nabzema.ir