آکاایران: مامان ها همیشه در تعیین جنسیت جنین عجله می کنند و دنبال هر راهی هستند تا حدسیاتی بزنند که جنین که آنها پسر است یا دختر!! این را اول مقاله بگم که هیچ کدوم از علائم زیر روش قطعی برای تعیین جنسیت جنین نیست و تنها براساس تجربیات مادرانی که نوزاد پسر داشتند، جمع آوری شده که اکثریت این علائم را داشته اند، چه بسا در این میان افرادی هم بوده اند که با توجه به داشتن این علائم دختردار شدند. یکی از علائمی که مامان ها خیلی دنبال می کنند این است که جنین پسر در کدام قسمت شکم قرار میگیرد. در این مقاله  پاسخ این سوال و سایر علائم جنین پسر را باهم مقایسه می کنیم:

جنین پسر در شکم مادر

16 علائم قابل توجه جنین پسر در طول بارداری:

برخی از علائم قابل توجه در پسر باردار بودن عبارتند از:

علائم جنین پسر

1.حالت تهوع:

 • هنگامی که علائم اولیه بارداری مانند حالت تهوع را تجربه نکنید، پسر باردار هستید (حالت تهوع بارداری کی تموم میشه).

2. ضربان قلب:

3. بروز آکنه:

 • آکنه یکی از نشانه هایی است که نشان می دهد پسر دارید.

4. هوس کردن غذا:

 • هنگامی که پسر باردار هستید، به غذاهای ترش یا شور بیشتر تمایل دارید (ویار پسر چیست؟)
  .

5. موقعیت جنین پسر در شکم:

 • موقعیت شکم یکی از علامت های رایج است که می تواند جنسیت را تعیین کند و اگر شکم شما پایین قرار دارد نشان میدهد پسر باردار هستید یعنی جنین در قسمت پایین شکم قرار دارد (تشخیص جنسیت جنین از ظاهر مادر).

6. تغییر شخصیت:

 • جنسیت نوزاد عمدتا بر تغییرات رفتاری تاثیر می گذارد. زنان با طبیعت تهاجمی، جسور و غالب، بیشتر احتمال دارد پسر باردار باشند.

7.رنگ ادرار:

 • ظاهرا رنگ ادرار شما در دوران بارداری تغییر میکند. اگر ادرار تیره باشد نشان می دهد پسر باردار هستید.

8.اندازه سینه:

در دوران بارداری، سینه ها شروع به بزرگ شدن می کنند زیرا برای شیردهی آماده می شوند (بزرگ و حساس شدن سینه زنان در دوران بارداری از همان ماه اول). هنگامی که پسر باردار هستید ، پستان سمت راست شما بزرگتر از سمت چپ می شود.

9. سردی پاها:

 • پاهای سرد در طول بارداری یکی از نشانه های روشن پسردار بودن است.

10.رشد مو:

 • یکی دیگر از نشانه های رایج پسر داشتن سرعت رشد موها است. اگر پسر داشته باشید، معمولا موها سریعتر رشد می کند.

11.موقعیت خواب:

 • در دوران بارداری، اغلب احساس خستگی می کنید. در چنین وضعیتی، اگر بیشتر روی پهلوی چپ خود خوابیدید (خوابیدن زیاد در دوران بارداری)، نشان می دهد پسر باردار هستید.

12. خشکی دست ها:

 • خشکی و ترک خوردن دست یکی دیگر از نشانه های قابل توجهی پسر داشتن است (تعیین جنسیت جنین با جوش شیرین).

13.افزایش وزن:

 • همراه با شکم گرد، افزایش وزن به طور قابل توجهی جنسیت را نشان می دهد (بهترین تغذیه در دوران بارداری). هنگامی که پسر باردار هستید، افزایش وزن کاملا مشهود است.

14. دست ها و پاهای سرد

آیا دست های شما سرد است؟ پس احتمالا پسر باردار هستید. به نظر می رسد زنانی که پسر باردار هستند دست ها و پاهای سردتری نسبت به کسانی که دختر باردار هستند دارند. 

15. لینا نیگرا:

 Linea nigra یک خط تیره است که در اطراف شکم باردار دیده می شود. در حقیقت، این خط همیشه وجود داشت، اما تا زمانی که باردار نشوید دیده نمی شود. همانطور که حاملگی پیش می رود، این خط تیره تر می شود.  این خط بارداری نقش مهمی در پیش بینی جنسیت نوزاد دارد. اگر خط از شکم به قفسه سینه برسد یعنی پسر دارید! بعضی معتقدند اگر خط کمی کشیده یا شکسته باشد ، به این معنی است که پسر دارید.

16. تکان های جنین پسر:

نظرات زیادی در مورد این موضع وجود دارد! (تکان خوردن جنین در بارداری از چه هفته ای؟) اعتقاد بر این است که اگر شکم شما پایین باشد یعنی پسر دارید یعنی پسر در قسمت پایین شکم قرار بگیرد. برای دختران، تصور می شود شکم بالاتر قرار دارد. شکم پایین تقریبا لگن معمولا نشان دهنده پسر است.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

.

منبع : ooma.ir