آکاایران: هر نوع اختلال جنسی در مردان، از جمله تحرک نامناسب اسپرم، تعداد کم اسپرم یا کاهش میل جنسی، باعث خجالت و ناراحتی مردها می شود. برای حل این مشکل می توانید با پزشک خود صحبت کنید. همچنین می توانید رژیم غذایی خود را تغییر دهید تا مشکلات اختلال جنسی برطرف شود مثلا می توانید ویتامین E ( خواص قرص ویتامین e، میزان مصرف و عوارض جانبی آن) را به رژیم غذایی خود بیفزایید.

3 اثر ویتامین e بر اسپرم

اثراول: بهبود حرکت اسپرم

افزایش میل جنسی

مصرف مکمل های ویتامین E و یا تغییر رژیم غذایی برای ترکیب غذاهای غنی از ویتامین E، مانند آفتابگردان، آجیل، سبزی و گوجه فرنگی، می تواند به بهبود کیفیت اسپرم کمک کند. شرکت کنندگان در مطالعه ای 400 میلی گرم ویتامین E را همراه با 225 میکروگرم سلنیوم مصرف کردند، نتایج افزایش تحرک اسپرم (بخوانید: برای تقویت اسپرم چه باید کرد؟) را نشان داد. گزارش می شود حرکت مستقیم اسپرم بر باروری تاثیر می گذارد، چرا که اسپرم باید بتواند راه های رسیدن به تخمک را پیدا کند.

اثر دوم: افزایش تعداد اسپرم

میل جنسی

تعداد کم اسپرم (بخوانید: آزمایش اسپرم چگونه است؟) می تواند باروری شما را کاهش دهد. مقدار کم اسپرم به معنی مقدار اسپرم کمتر از 20 میلیون در هر میلی لیتر مایع منی است. این مسئله می تواند به دلایلی از جمله پیری و عفونت هایی مانند تومورها و نقص های کروموزومی رخ دهد. پزشک شما ممکن است عمل جراحی یا درمان هورمونی را برای افزایش اسپرم توصیه کند، اما مصرف مکمل ویتامین E نیز ممکن است مفید باشد. ویتامین E، یک آنتی اکسیدان است که بدن شما را از آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند. تحقیقات منتشر شده در شماره فوریه 2009 "مجله انجمن پزشکی هند" نشان می دهد که تعداد کم اسپرم (بخوانید: چه چیزی برای تقویت اسپرم خوب است؟) با آسیب های رادیکال آزاد ارتباط دارد و ویتامین E ممکن است برای محافظت از اسپرم در برابر این آسیب استفاده شود.

اثر سوم: افزایش میل جنسی

تعداد اسپرم

اضافه کردن ویتامین E به رژیم غذایی روزانه باعث افزایش میل جنسی می شود. وب سایت تناسب اندام مردان گزارش می دهد که خوردن غذاهای حاوی ویتامین E باعث افزایش سطح تستوسترون در بدن می شود. فاقد تستوسترون کافی در بدن، استقامت جنسی و علاقه جنسی کاهش می یابد. 
هنگامی که میل جنسی (بخوانید: قهوه و تغیر در میل جنسی) کاهش می یابد، پزشک هورمون درمانی را توصیه می کند. مرکز پزشکی دانشگاه مریلند مصرف روزانه ویتامین E را به مقدار IU 400 توصیه میکند تا از اختلال عملکرد جنسی مانند کاهش میل جنسی که ناشی از اختلالات هورمونی است جلوگیری شود.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

.

منبع : ooma.ir