آکاایران: از دیرباز آدمی به موضوع تشخیص جنسیت جنین علاقه مند بوده است. تشخیص جنسیت جنین علاوه بر اهمیتش در تشخیص زود هنگام بعضی از بیماری های ژنتیکی وابسته به جنس ، تقریبا از جانب تمام خانواده ها کنجکاوی عجیبی در مورد جنسیت جنین وجود دارد. کوچکترین فایده تشخیص جنسیت نوزاد آینده این است که مادر میداند چه لباسی برای نوزاد خود خرید کند، دخترانه یا پسرانه !

bxs1

حتما این اصطلاح را در جامعه شنیده اید که از برخی خانم ها بعنوان سنوگرافی سرخود یاد می کنند و این خانم ها ادعا می کنند با دیدن مادر باردار و فاقد آزمایشات سنوگرافی می توانند جنسیت جنین را تشخیص بدهند ، هرچند که ما این نشانه ها را رد نمی کنیم و در مقالات بعدی به نشانه های نوزاد پسر و دختر اشاره خواهیم کرد ولی لازم است بدانید که همیشه ، تنها راه دقیق و واقعی برای دانستن جنسیت فرزندتان مراجعه به پزشک متخصص می باشد.

آکاایران: آزمایش های پزشکی برای تعیین جنسیت جنین

<>
آزمایش های پزشکی برای تعیین جنسیت جنین

برخی آزمایشات های پزشکی رایج که برای تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری مورد استفاده قرار می گیرد.

bxs2

سونوگرافی نوعی آزمایش دقیق پزشکی است که جنسیت جنین داخل رحم شما را ، به وضوح نشان می دهد. این نوع آزمایش تقریبا در ۹۰٪ موارد دقیق عمل کرده و به وضوح ، جنسیت جنین متولد نشده را روشن می کند. اگر چه سونوگرافی کاملا بی ضرر است ، اما پزشکان انجام سونوگرافی را ، پس از هفته شانزدهم بارداری توصیه می کنند.

 آزمایش ژنتیک
<>
سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین
bxs3

این روش یکی از روش های جدیدتر سونوگرافی است که جنسیت نوزاد متولد نشده را در حوالی هفته ششم بارداری مشخص می کند. پزشکان در روش رمزی بر اساس محل قرار گرفتن جفت در داخل رحم مادر ، تعیین می کنند که جنین دختر است یا پسر.

bxs4

آزمایش ژنتیکی برای تعیین جنسیت جنین که در بین زنان حامله هم بسیار محبوب است ، شامل نمونه-برداری از پرزهای جفتی (CVS) و آمنیوسنتز می باشد ، که با وضوح تمام ، جنسیت جنین را قبل از تولد او نشان می دهد. نمونه برداری از پرزهای جفتی ، در هفته دهم تا هفته دوازدهم از دوران بارداری انجام شده و آمنیوسنتز در مرحله پیشرفته بارداری انجام می شود و دقت آن هم تقریبا در حدود ۹۹٪ درصد است.

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف