آکاایران: بهترین سن برای بچه دار شدن خانم ها کدام سن است؟

آکاایران: بهترین سن برای بچه دار شدن خانم ها کدام سن است؟

چه سنی برای بچه دار شدن مناسب است؟ آیا واقعا بچه دار شدن در سنین بالاتر از 30 سالگی برای خانم ها خطرناک است؟ در این مقاله به سن مناسب برای بچه دار شدن در خانم ها می پردازیم.

بهترین سن برای بچه دار شدن خانم ها کدام سن است؟
شاید سوال خیلی از شما باشد که واقعاً بهترین سن برای بچه دار شدن در خانم ها چه سنی است. خیلی از خانم ها به دلایل مختلف مثل پیشرفت در کار، گذراندن بی دغدغه دوران جوانی یا راحت تر سفر رفتن با همسرشان، بچه دار شدن را عقب می اندازند. همه این دلایل با آنچه که باور عموم می گوید که بهترین سن برای بچه دار شدن خانم ها در دهه 20 تا 30 سالگی است، در تناقض است.

ولی این نظریه ها هر روز در حال تغییر و تکامل هستند. امروز دانشمندان چیزی کاملاً متفاوت با مطالبی که تابه حال شنیده اید می گویند. برخلاف باور عموم، در یک تحقیق که توسط دکتر حان میرووسکی، جامعه شناس و متخصص زنان در دانشگاه تگزاس، انجام گرفت، مشخص شد که ایده آل ترین زمان برای بچه دار شدن خانم ها ۳۴ سالگی است.

سن مناسب بچه دار شدن برای خانم ها چه سنی است؟

خانم ها باید بین ۳۴ تا ۳۵ سالگی بچه دار شوند زیرا در دهه بیست تا سی سالگی بعضی قسمت های بدن ممکن است دچار بیماری ها و مشکلاتی شوند. در سن ۳۴ سالگی بدن زن در ایده آل ترین وضعیت سلامتی برای بارداری و به دنیا آوردن کودکی سالم است.

دکتر میرووسکی همچنین می گوید که خانم ها باید برای بچه دار شدن در اواخر دهه سی سالگی به شدت محتاطانه عمل کنند. با بالا رفتن سن، احتمال ایجاد بعضی بیماری ها و مشکلات در سیستم تناسلی خانم ها افزایش می یابد.

روانشناسان دیگری هم این نظریه دکتر میرووسکی را تایید می کنند. آنها بر این عقیده اند که زنان بین ۳۴ تا ۳۵ سال معمولاً رابطه ی بسیار مستحکمی با همسر خود و میزان مطلوبی انرژی و سرزندگی دارند، به سطح مشخصی از پیشرفت کاری دست پیدا کرده اند و به اندازه کافی برای بزرگ کردن یک انسان دیگر بالغ شده اند. همه این تجربیات باعث می شود که اواسط دهه سی سالگی بهترین سن برای بچه دار شدن خانم ها باشد.

بنابراین خیلی خوب است که در طول دهه 30 سالگی بچه دار شوید، فقط به خاطر داشته باشید که آوردن یک انسان دیگر به این دنیا یک تصمیم بسیار مهم است که ممکن است زندگی تان را به کل تغییر دهد و نباید آن را سبک بگیرید. از قبل برنامه ریزی کنید تا وقتی زمانی رسید که برای مادر شدن تصمیم گرفتید کاملاً آماده باشید.سیمرغ

.

منبع : pezeshk.us