آکاایران: ترشحات واژن می تواند طبیعی یا غیرطبیعی باشد. ترشحات طبیعی واژن سفید، شفاف و فاقد بو است و ترشحات غیرطبیعی واژن زرد یا سبز رنگ و بودار میباشد

ترشحات طبیعی واژن دلایل مختلفی دارد؛ از جمله تمیز شدن و مرطوب ماندن محیط واژن و کمک به حفظ سلامت و پیشگیری و مبارزه با بروز عفونت واژن.

اگرچه تغییر در رنگ، قوام و میزان ترشحات واژن در دوران سیکل قاعدگی طبیعی می باشد، بعضی از تغییرات می تواند غیر طبیعی بوده و باید مورد بررسی قرار گیرد. در ابتدا آشنا شدن با تفاوت های بین ترشحات طبیعی و غیرطبیعی در تشخیص شما کمک کننده خواهد بود. با این آشنایی و آگاهی می تواند تغییرات طبیعی را از تغییرات غیرطبیعی تشخیص دهید و به موقع برای درمان اقدام نمائید.bxs1

ترشحات طبیعی واژن می توانند تا حدی در مقدار، قوام و رنگ متفاوت باشند. این ترشحات می توانند تا حدی رقیق، لزج و کشسان یا به صورت غلیظ و چسبناک باشند. در خصوص رنگ، ترشحات سالم واژن باید تمیز، سفید یا فاقد رنگ باشند. همیشه ترشحات خود را بررسی کنید و در صورت بروز تغییر به دنبال علت و راه های درمان آن باشید.

bxs2

هر یک از تغییرات زیر در ترشحات واژینال می تواند نشانه ای از بروز یک بیماری باشد:

  • تغییر در بو، مخصوصا بوی نامطبوع
  • تغییرات در رنگ: ممکن است رنگ ترشحات واژینال به رنگ سبز، خاکستری یا چرک رنگ تغییر پیدا کند.
  • تغییر در بافت و قوام: اگر ترشحات طبیعی شما به ترشحاتی کف آلود یا همانند پنیر خامه ای تغییر پیدا کرد، این تغییرات غیر طبیعی است.
  • خارش واژن، قرمز شدن و احساس سوزش و التهاب در واژن غیر طبیعی می باشند.
  • مشاهده لکه بینی یا خونریزی واژینال در زمانی به غیر از دوران قاعدگی غیرطبیعی می باشد.


ترشحات واژن: چه چیزی طبیعی و چه چیز غیر طبیعی است؟ستاره،پورتال جامع،مجله اینترنتی،مجله ستاره،پورتال ستاره،فال روزانه،سرگرمی،طالع بینی،اخبار،سلامتی،فال حافظ،بیوگرافی بازیگران

عفونت های واژن همانند عفونت باکتریایی، عفونت قارچی و عفونت میکروبی دلایل شایع در بروز ترشحات واژن به شکل غیرطبیعی می باشند. برخی از عفونت هایی که باعث بروز این ترشحات غیر طبیعی می شوند از طریق رابطه جنسی منتقل می شوند؛ یکی از این عفونت های منتقله از راه تماس جنسی سوزاک می باشد. اگر به تازگی متوجه ایجاد تغییر در ترشحات خود شده اید یا فکر می کنید که در این خصوص مشکلی دارید، سریعا به پزشک خود مراجعه نمائید. علائم این عفونت ها ممکن است به یکدیگر شبیه باشد ولی تفاوت هایی نیز در آن ها مشهود است:

عفونت قارچی واژن ممکن است باعث سفید و غلیظ شدن ترشحات شما شود. این عفونت معمولا باعث ایجاد بوی بد نمی شود ولی خارش و احساس سوزش از عوارض ابتلا به این عارضه می باشد.

عفونت باکتریایی واژن باعث بدبو شدن واژن می شود به شکلی که ممکن است بوی ماهی از واژن خود احساس کنید. ترشحات نیز به حالت رقیق و خاکستری رنگ تغییر پیدا می کنند.

عفونت میکروبی واژن یکی از عفونت های شایعی است که از طریق تماس جنسی منتقل می شود که ممکن است باعث بد بو شدن واژن شود. ترشحات واژن در اثر این عفونت ممکن است کف دار شده و به رنگ سبز یا زرد رنگ تغییر پیدا کند. از دیگر علائم این عفونت خارش واژن و احساس درد به هنگام دفع ادرار می باشد.

اگر فکر می کنید که ممکن است به یکی از عفونت های منتقله از راه تماس جنسی منتقل شده اید یا ممکن است در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار داشته باشید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. همچنین در صورتی که ترشحات شما با تب یا درد در ناحیه شکم یا لگن شما همراه بود حتما به پزشک خود مراجعه نمایید.

گروه سلامت ستاره

.

منبع : setare.com