آکاایران: علائم بارداری در روزهای اول بارداری چیست ؟

آکاایران: علائم بارداری بعد از رابطه جنسی

برای پی بردن به بارداری در روزهای اول بعد از رابطه جنسی می توان به علائم و نشانه های یاد شده در این مطلب اشاره کرد . نخستین علامت اصلی بارداری نداشتن عادت ماهانه برای یک یا چند دوره متوالی هست !

علائم بارداری, نخستین علامت و علامت بارداری در زنان گوناگون متمایز هست، حتی ممکن هست عده ای از بانو ها تا روزها، هفته ها و ماه ها پس از بارداری هیچ علامت شاخصی نداشته باشند اما بعضی دیگر ممکن هست تنها یک هفته پس از لقاح هم گریبانگیر بروز بعضی علائم شوند. درواقع کلیت مسئله این هست که علائم اولیه بارداری در زنان متمایز هست.

همه ی این رخداد ها ممکن هست بیفتد
دکتر «هنکه داگلاس پالمر»، مدیر مرکز تحقیقات باروری و سلامت مادران «کندی شیریور» میگوید: «نخستین علامت اصلی بارداری نداشتن عادت ماهانه برای یک یا چند دوره متوالی هست… البته خیلی از بانو ها طی دوره های ماهانه خود اختلال و بی نظمی دارند و برای همین اگر به اندازه بیش از نیمی از یک دوره زنانه به تاخیر بیفتد باید به بارداری بعنوان یکی از علت های احتمالی فکر کنند.»

 
اگر این علامت ها را دارید یعنی آبستن هستید
انجمن ملی زنان و بارداری کانادا می گوید، اگر چه زنان عموما به تاخیر افتادن دوره های ماهانه را بعنوان علامت اولیه بارداری درنظر می گیرند اما باید گفت، بعضی علامت های دیگر هم می تواند همراه با این علامت باشد از جمله:

بزرگ شدن و حساس شدن سینه ها
خستگی و انرژی نداشتن
تهوع، استفراغ، حالت سرگیجه و تهوع صبحگاهی
تیره تر شدن نوک سینه ها
سردرد
ویار نسبت به یک غذا یا زده شدن از یک غذای ناب
تکرر ادرار
تغییرات خلق و خو و روحیه طی شبانه روز
خون ریزی های جزئی و جمع و جور

 

علائم بارداری در روزهای اول بارداری چیست ؟علائم بارداری در روزهای اول بارداری چیست ؟

علائم بارداری

یکی دیگر از نخستین علامت های بارداری در زنان می تواند بروز واکنش های اخیر نسبت به غذاها باشد

 
  تمایل یا کینه؟ مسئله این هست
یکی دیگر از نخستین علامت های بارداری در زنان می تواند بروز واکنش های اخیر نسبت به غذاها باشد. درواقع می شود گفت، یکی از علامت های اولیه بارداری می تواند علاقه یا کینه به بعضی غذاها و موادغذایی باشد.

علاقه مند شدن بیشتر به مزه ها و بوهاست، مثلاً بانو حامله ممکن هست به مزه شیرین یا به هرچیزی که نمک داشته باشد متمایل شود یا به خوردن پوست پرتقال یا لیموترش علاقه پیدا کند.

برای مثال بعضی بانو ها بی درنگ بعد از استشمام بوی قهوه یا چای حالت تهوع پیدا می کنند، شاید این رایج ترین مورد درمورد  بوی روغن و سرخ کردن باشد که باعث بروز حالت تهوع در زنان آبستن میشود.

 آسپیرین ممنوع
دکتر داگلاس پالمر در توضیح بعضی علامت های اولیه بارداری می گوید: «ممکن هست بانو ها در اوایل باروری به علت تغییر در میزان هورمون ها تشدید سردردها را سنجیدن کنند یا به سردردهای اخیر گریبانگیر شوند.

بانو هایی که فکر می کنند حامله میباشند بهتر هست از قرص هایی شامل استامینوفن بهرهگیری کنند و آسپیرین مصرف نکنند. آسپیرین می تواند عوارض زیادی  روی جنین بگذارد، از جمله اختلالات کبدی، اما یکی از چیزهایی که شمار زیادی از زنان نمیدانند این هست که مصرف آسپیرین در زمان بارداری می تواند باعث تغییر رنگ دندان های جنین و نابهنجاری های لب و لثه شود.»

علائم بارداری در روزهای اول بارداری چیست ؟علائم بارداری در روزهای اول بارداری چیست ؟

علائم حاملگی

 
 دقیق ترین راه کدام هست؟
اما واقعا برترین راه برای تشخیص بارداری چیست؟ دکتر «کالین کالینز»، از مرکز درمانی «پلاندپرنت هو» می گوید: «خب پاسخ این سوال کاملا معلوم و مشخص هست؛ انجام یک آزمایش بارداری.

سایت تالاب : به طور متداول بانو ها از شیوه سنجش بارداری در منزل و نوارهای مخصوص بهرهگیری می کنند اما باید دراین مورد دقیق بودو کاملا براساس دستورات تست آزمایش را انجام داد.

هر اشتباه کوچکی میتواند روی نتیجه آزمایش تاثیر بگذارد، درضمن اکثر این تست های خانگی دارای پاسخ های کاذب میباشند، برای همین برترین کار این هست که آزمایش خون انجام شود که افزایش میزان هورمون در 2 آزمایش پیاپی می تواند نشان دهنده بارداری باشد، این روش دقیق ترین راه تشخیص بارداری هست.»

 یک علامت آزاردهنده
براساس روال فیزیولوژیک بارداری، یک بانو حامله بین 6 تا 8 هفته پس از بارداری احساس تکرر ادرار پیدا خواهد کرد و این حالت ممکن هست با گذر زمان شدیدتر هم شود. در موارد معدودی ممکن هست فرد حامله گریبانگیر اختیار نداشتن و کنترل نکردن ادرار شود که البته طبق معمول گذراست و فقط باید در حالت شدید به پزشک مراجعه کرد.

برچسب ها: بارداری, تست بارداری
.

منبع : talab.org