آکاایران: خوراکی هایی ضروری برای کودکان نارس

آکاایران: خوراکی هایی ضروری برای کودکان نارس

کارشناسان در جدیدترین پژوهش های خود دریافتند کودکان به دنیا آمده به صورت نارس و نیز کودکانی که با جراحی سزارین به دنیا می آیند دارای باکتری های مفید کمتری در روده خود هستند

نوزادانی که زود به دنیا می آیند یا با استفاده از عمل جراحی پای به این دنیا می نهند نیازمند رسیدگی و مراقبت های خاصی هستند تا سلامت کامل خود را به دست آورند.

کارشناسان در جدیدترین پژوهش های خود دریافتند کودکان (children)به دنیا آمده به صورت نارس و نیز کودکانی که با جراحی سزارین به دنیا می آیند دارای باکتری های مفید کمتری در روده خود هستند و این می تواند سبب ابتلای آنها در آینده به بیماری هایی چون دیابت، آلرژی غذایی و آسم شود.

به همین دلیل کارشناسان توصیه می کنند با نظارت پزشک متخصص و زمانی که کودک خردسال توانایی مصرف خوراکی های جامد را یافت کرد والدین به او مواد غذایی پربیوتیک (حاوی باکتری های زنده و مفید برای بدن) دهند تا سبب تقویت سیستم ایمنی بدن کودک شوند.

افزون بر کودکان نارس و به دنیا آمده از طریق جراحی، کودکانی که مادران آنها در دوران بارداری آنتی بیوتیک مصرف کرده اند نیز با مصرف خوراکی های پروبیوتیک از کیفیت سلامت بالاتری برخوردار می شوند.

یکی از مشکل های پیش روی در کودکانی که زودتر از موعد به دنیا می آیند، کمبود باکتری های مفید در روده است که آنها را مستعد ابتلا به بیماری های مختلف می کند.

کودکانی هم که به وسیله سزارین به دنیا می آیند به دلیل عبورنکردن از مجرای رحمی در تماس با باکتری های مفید بدن مادر قرار نمی گیرند و این سبب می شود تا بیشتر از کودکانی که به شیوه طبیعی به دنیا می آیند در معرض ابتلا به بیماری های(Diseases) مزمن از جمله دیابت و آلرژی قرار بگیرند.

خوراکی های حاوی پروبیوتیک شامل ماست، برخی مواد لبنی و شکلات است که مصرف آنها سبب تنظیم عملکرد دستگاه گوارش و جلوگیری از ابتلا بیماری های مختلف در افراد در رده های سنی مختلف می شود.

کارشناسان آمریکایی این نتیجه ها را با بررسی برروی ۶۶ نوزاد و افزودن مواد پروبیوتیک به رژیم غذایی آنها و بررسی وضعیت سلامت روده ها به دست آورده اند.

کارشناسان افزون بر نظارت به تغذیه نوزادان، به مادران توصیه می کنند تا حداقل ۶ ماهگی به فرزند خود شیر دهند، زیرا پژوهش ها نشان داده است که قند موجود در شیر مادر می تواند سبب جلوگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری های وابسته به سیستم ایمنی از جمله دیابت و آلرژی شود.

این پژوهش ها توسط دانشمندان دانشگاه کالیفرنیای آمریکا انجام شده است و در نشریه ام اس فیر (mSphere) وابسته به انجمن آمریکایی میکروب شناسی منتشر شده است.

.

منبع : pezeshk.us