آکاایران: احتمال بارداری از رابطه مقعدی یا در اصطلاح بارداری از پشت تقریبا صفر بوده ولی در حالتی خاص امکان وارد شدن منی به دستگاه تناسلی زن وجود دارد.

آکاایران: احتمال بارداری از پشت (بارداری از طریق رابطه مقعدی)


برای دانستن این که آیا بارداری از پشت امکان پذیر است بایستی از نحوه انجام رابطه جنسی و اینکه وارد شدن اسپرم به واژن چقدر در این حالت محتمل است، آگاه شویم. در ادامه به بررسی رابطه جنسی از پشت یا رابطه مقعدی پرداخته خواهد شد.

رابطه مقعدی، سکس مقعدی یا آنال سکس (Anal sex) نام نوعی از رابطه جنسی است که در آن از مقعد به عنوان عضو جنسی زنانه استفاده می شود. اساساً ساختار مقعد برای برقراری رابطه جنسی نمی باشد؛ بلکه این عضو به گونه ای شکل یافته که برای خروج مدفوع کارایی داشته باشد نه برای دخول جسم خارجی؛ بنابراین رابطه جنسی مقعدی کاملاً رابطه ای غیر طبیعی است.


رابطه مقعدی (سکس مقعدی) یکی از خطرناک ترین روش های رابطه جنسی است که می تواند در انتقال بیماری های رابطه جنسی (STD) بسیار مؤثر باشد؛ با وجود استفاده از روان کننده ها، روغن، اسپری، کاندوم و... و احتمال کاهش درد در حین رابطه مقعدی، این رابطه همچنان خطرناک خواهد بود و پزشکان آن را توصیه نمی کنند. زیرا در این روش احتمال زخم شدن و امکان انتقال خون آلوده بین زن و مرد بالا می رود.

  1. توجه داشته باشید مقاربت از مقعد و داشتن رابطه جنسی از پشت به صورتی که در بالا اشاره گردید و حتی ریختن مایع منی داخل آن و انتهای روده ها ارتباطی با باردار شدن نداشته و و احتمال بارداری از پشت صفر می باشد.
  2. در برخی موارد رابطه از پشت به معنای دخول در مقعد نبوده و آلت تناسلی مرد در نزدیکی واژن قرار می گیرد. در این حالت اگر مایع منی به نوعی روی قسمت خارجی دستگاه تناسلی زن ریخته باشد این احتمال وجود دارد که برخی از اسپرم ها به دیواره های اطراف چسبیده و خود را وارد مجرای واژن کنند. در این نوع ارتباطات احتمال آسیب دیدگی پرده بکارت نیز وجود دارد.


علت احساس لذت در رابطه مقعدی وجود میزان زیاد پایانه های عصبی در این بخش است. اما باید در نظر داشت که در صورت تکرار مداوم این نوع رابطه جنسی، پایانه های عصبی موجود در مقعد آسیب دیده و عوارض خاص خود را به دنبال می آورد. از طرف دیگر ارتباط بین همین پایانه های عصبی فروان و کم توجهی و یا عدم آگاهی زوجین خود می تواند عامل درد شدید در این رابطه شود. بنابراین این رابطه توصیه نمی شود.


یکی از دلایلی که مردان به رابطه مقعدی فکر می کنند و تمایل به انجام آن دارند، عدم موفقیت آنان در ارگاسم کردن همسر خود می باشد. آنان احساس می کنند از این طریق می توانند همسر خود را از لذت رابطه جنسی به طور بیشتری بهره مند کنند؛ لذا متمایل می شوند که از پشت نزدیکی کنند. در چنین شرایطی، در صورت رضایت، زن می تواند با محبت به همسر خود کمک و او را راهنمایی کند تا او با لمس و بازی با نقاط تحریک پذیر جنسی اش، سریع تر آماده شده و به ارگاسم برسد. در این صورت «مرد» احساس قدرت و لذت می کند.


به طور کلی امکان بروز عوارض زیر در یک رابطه مقعدی وجود دارد:

  • احتمال خونریزی (کم یا زیاد) در مقعد و افزایش احتمال بروز بیماری های عفونی
  • بروز مشکلات در گیرنده های احساسی موجود در کانال مقعد
  • درد شدید
  • بیماری بواسیر
  • درد شکم
  • احتمال بالای شکستن آلت تناسلی مردانه و پارگی در مقعد زن
  • به دلیل نزدیکی زیاد مقعد به مهبل، کوچک ترین دستکاری در مقعد (نه صرفاً رابطه جنسی مقعدی) می تواند موجب ورود ویروس های موجود در روده به واژن شده و بیماری های عفونی در این ناحیه، همانند ترشحات بد بو در واژن، عفونت مثانه، زگیل تناسلی، تبخال، اختلال و عفونت کلیه ها و حتی سرطان را ایجاد نماید.
  • افزایش احتمال ابتلا به ایدز: دیواره داخلی روده بزرگ (که همان بخش داخلی مقعد می باشد) دارای قابلیت جذب مستقیم مواد و انتقال مستقیم آن به خون می باشد. بر اساس آمار، انتقال ویروس اچ آی وی از طریق رابطه جنسی مقعدی، بالاترین میزان درصد خطر اننقال را به خود اختصاص می دهد.
بنابراین هیچ نظریه پزشکی مبنی بر سالم بودن و بی ضرر بودن این رابطه جنسی موجود نیست و همیشه از نظر پزشکی نقض گردیده است.


گردآوری: مجله اینترنتی ستاره

.

منبع : setare.com