آکاایران: ترمیم پرده بکارت یا به طور عامیانه دوختن پرده بکارت برای انواع پرده بکارت شامل پرده بکارت حلقوی، مشبک، دندانه دار و... انجام می گیرد.

آکاایران: ترمیم پرده بکارت به چه صورت انجام می شود؟


پرده بکارت و عوامل پارگی آن

پرده بکارت یا hymen برگرفته از نام الهه عروسی در فرهنگ یونان باستان است. در زبان فارسی بکارت به مفهوم دوشیزه بودن، دختری و تازگی استفاده می شود. پرده یک رینگ مخاطی ضخیم یا ظریف گرداگرد دهانه ورودی واژن می باشد. این پرده یک غشاء نسبتا نازک و لاستیکی کشش دار است. انواع پرده بکارت شامل پرده بکارت حلقوی، مشبک، دندانه دار و... می شود که هر کدام اگر در معرض آسیب هایی قرار گیرند دچار پارگی خواهند شد. از جمله عوامل مهم در پارگی پرده بکارت می توان به موارد زیر اشاره کرد.
  • ورزش های سنگین از جمله ژیمناستیک اسب سواری وکاراته
  • انجام نزدیکی و مقاربت و دخول الت مردانه 
  • عمل خود ارضایی دختران اگر همراه با داخل کردن یک جسم خارجی به درون واژن باشد می تواند سبب پارگی پرده می شود.
  • عده ای نیز بطور مادر زادی با مشکل عدم وجود پرده  مواجه هستند.
  • با احتمال کمتری تصادف نیز می تواند سبب پارگی پرده  شود.
  • جراحی های لگنی وخیم

راه های ترمیم پرده بکارت

این جراحی به روشهای لیزری، رادیوسرجریکال تکنیک و یا با چاقوی جراحی صورت می گیرد. جدیدترین روش هایی که برای ترمیم پرده بکارت صورت می گیرد به شرح زیر است

1. ترمیم پرده با استفاده از شیاف (داروی معجزه آفرین)

به این شیاف در انگلیسی یا plastic membrane می گویند که پوست پلاستیکی معنا می دهد یا vaginal suppository که معنای آن شیاف واژن است. بیشترین مشتری های این پوست مصنوعی در کشورهای اروپای زنان مهاجر از کشور های اسلامی هستند. کافی است زنانی که اصطلاحا پرده بکارت خود را از دست داده اند، نیم ساعت قبل از رابطه جنسی در شب عروسی، این دارو را به صورت شیاف استعمال کنند تا اثرات معجزه آفرین آن را ببینند. این شیاف، در دمای درونی بدن، پوسته ژلاتینی خود را پاره می کند و محتوی آن به صورت مایع قرمز رنگی از واژن خارج می شود.

2. روش ترمیم بکارت alloplant

این روش ترمیم پرده کاملا موقتی است که ۱هفته قبل از ازدواج صورت می گیرد

3. روش ترمیم بکارت STID

جدیدترین متد ترمیم  بکارت روش STID می باشد که روش بخیه سه لایه ای لبه های بکارت است. (بخیه سه stratums سراسر introitus)

ترمیم پرده بکارت به چه صورت انجام می شود؟ستاره،پورتال جامع،مجله اینترنتی،مجله ستاره،پورتال ستاره،فال روزانه،سرگرمی،طالع بینی،اخبار،سلامتی،فال حافظ،بیوگرافی بازیگران

هایمنوپلاستی یا عمل ترمیم بکارت

ترمیم پرده بکارت با استفاده از بافت مجاور به همان جایی که پرده بکارت اصلی بوده است را هایمنوپلاستی گویند. هایمنوپلاستی را می توان هر زمان پس ازپارگی  پرده بکارت انجام داد. به طور معمول عمل ترمیم پرده بکارت یا هایمنوپلاستی می توان به صورت سرپایی  تحت بی حسی موضعی با برخی از آرام بخش ها انجام داد. این روش حدود یک ساعت طول کشیده و بیمار می تواند در روز بعد از عمل جراحی به کار خود برگردد. پرده بکارت درزمانی در حدود شش هفته بهبود می یابد.
هایمنوپلاستی باید توسط یک جراح با تجربه و خبره انجام گیرد. ترمیم پرده بکارت یک عمل جراحی ظریف و بسیار شخصی است و می بایست با جراح قبل از عمل به طور کامل در مورد چگونگی جراحی بحث و صحبت کنید. همچنین باید با جراح احساس راحتی داشته و در مورد دلایل خود، ترس ها و امیدهای مربوط به بازسازی پرده بکارت مشورت کنید. برخی از زنان ترکیبی از  این نوع جراحی با دیگرعمل جراحی واژن و یا لبیا را همزمان انجام می دهند. ترمیم به شکل طبیعی رخ نمی دهد. پرده بکارت دارای لایه ای است که می تواند جابجا شده و  به بخشی از قسمتی که پاره شده بخیه بخورد در نتیجه شبیه به یک حلقه کوچک شود و سپس این دو با یکدیگر به ناحیه تحتانی پیوند داده می شود تا مانند پرده بکارت اصلی بنظر آید. سوراخ آن به اندازه کافی کوچک است تا در شب زفاف پاره شده و خونریزی کند . گاهی پوشش لب واژن ممکن است برای ایجاد پرده بکارت نوین مورد استفاده قرار گیرد .این قطعه از پوست شامل شبکه ای از رگ ها است و با ساخت پرده بکارت نو و بعد از مقاربت به اندازه کافی خونریزی می کند. برای عمل ترمیم پرده بکارت، ممکن است بیهوشی موضعی یا عمومی سبک جهت عدم احساس درد تجویز شود

عوارض عمل ترمیم پرده بکارت

امکان از دست دادن حس در ناحیه عمل و عفونت وجود دارد. عمل ترمیم پرده بکارت در اکثر موارد با استفاده از نخ بخیه نازک و قابل جذب و دوختن غشاء پوستی پرده در قسمت آسیب دیده صورت می گیرد و در مواردی برای تقلید خونریزی از کپسول های ژلاتینی حاوی خون مصنوعی استفاده می شود و در کل دخول آلت تناسلی مرد با پاره شدن پرده دوخته شده همراه با درد و خونریزی خواهد بود. در مجموع بعد از جراحی ناحیه عمل شده متورم می شود و ناراحتی و درد به مرور کاهش خواهد یافت . با توجه به نوع جراحی توصیه می شود که فرد به مدت ۳ تا ۶ ماه از رابطه جنسی خودداری کند تا ناحیه مربوط به جراحی به طور کامل بهبود یابد.

ترمیم پرده بکارت از منظر شرع و قانون

مقام معظم رهبری: جایز نیست.
آیت الله العظمى سیستانى: این عمل جراحی حرام است چون مستلزم نگاه به عورت و احیانا لمس آن است. و همچنین فریب دادن و معرفی خود به خواستگار به عنوان باکره جایز نیست.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی: در مورد ترمیم در صورتی که واقعاً ضرورتی برای این کار احساس شود، جراحی فوق شرعاً اشکالی ندارد. و بر دختر لازم نیست وضع خود را به شوهر بگوید، اما اگر بعداً بر شوهر ثابت شد که دختر باکره نیست، حق فسخ نکاح را دارد.
آیت الله وحید خراسانی: اگر می خواهند به عنوان دختر بکر با او ازدواج نمایند باید اطلاع دهد که بکر نیست و انجام کاری که متوقف بر عمل حرامی (مثل لمس یا نظر به عورت توسط غیر همسر) است ارتکاب آن کار حرام است.

در قانون اساسی هیچ تصریحی بر قانونی یا غیر قانونی بودن این عمل موجود نیست، اما برخی از متخصصین پزشکی قانونی می گویند بر اساس ماده 647 قانون مجازات اسلامی، می توان آن را تدلیس در ازدواج دانست و برای زن مذکور حکم قضایی زندان صادر کرد و بر اساس ماده 554 قانون مجازات اسلامی، می توان برای پزشک مربوطه نیز حکم قضایی زندان صادر نمود.

گردآوری: مجله اینترنتی ستاره
.

منبع : setare.com