آکاایران: زمستان و بهار بهترین فصل برای زایمان

مطالعه ای نوین مشخص کرده است زنانی که در فصل زمستان یا بهار از بارداری خود فارغ می شوند کمتر در معرض خطر افسردگی پس از زایمان قرار دارند.

بهترین فصل برای زایمان

بهترین فصل برای زایمان ,بر اساس نتایج مطالعه ای که در نشست سالانه ANESTHESIOLOGY® 2017 ارائه شد، محققان تاکید کردند

زنانی که در فصل زمستان یا بهار کودکانشان را به دنیا می آورند کمتر از زنانی دچار افسردگی پس از زایمان (postpartum depression یا PPD) می شوند که در پاییز یا تابستان وضع حمل کرده اند.

یافته های ارائه شده در این نشست بر اساس بررسی پرونده های پزشکی بیش از ۲۰ هزار زنی به دست آمده بود که طی ژوئن ۲۰۱۵ تا اوت ۲۰۱۷ صاحب فرزند شده و در مجموع، ۸۱۷ نفرشان (۴/۱ درصد) افسردگی پس از زایمان (PPD) را تجربه کرده بودند.

زمان مناسب برای زایمان

به گفته نویسندگان این تحقیق، زنانی که در سن حاملگی بالاتر قرار داشتند (منظور دوران بارداری شان است) کمتر دچار افسردگی پس از زایمان می شدند.

علاوه بر این، آنها که طی روند زایمانشان داروی بیهوشی استفاده نکرده بودند با افزایش خطر بروز این مشکل (PPD) رویارو بودند؛

زیرا درد هنگام زایمان ممکن بود بر روند وضع حمل اثرگذار باشد و در نتیجه به بروز افسردگی بیانجامد.

«جی ژو»، محقق بیمارستان زنان در بوستون تصریح کرد: پژوهش مذکور نشان داده است

که افزون بر اینها، افزایش شاخص توده بدنی (BMI) هم یکی از عوامل موثر بر افزایش خطربروز افسردگی پس از زایمان به شمار می رود.

او اضافه کرد: ما با انجام این تحقیق می خواستیم بدانیم آیا عوامل خاصی بر بروزخطر افسردگی پس از زایمان اثرگذار است یا خیر.

حداقل ۱۰ درصد از زنان در دوران پس از زایمان و تولد نوزادشان دچار مراتبی از اضطراب و افسردگی می شوند. غم و اندوه، بی حوصلگی، و تحریک از جمله علائم این اختلال به شمار می روند.

.

منبع : mihantaz.com