آکاایران: با مشاهده این علائم رفتاری و خلق و خویی می توانید بفهمید باردار هستید یا خیر؟

گونه های قرمز، احساس شادی و حتی جنب و جوش شما میتواند نشانه این باشد که شما در اوج چرخه تخمک گذاری هستید.

هورمونها خیلی وقتها زیرکانه عمل میکنند. حتی اگر زمان تخمک گذاری تان را ندانید، بدن تان می داند و کاری میکند دیگران نیز وضعیت باروری شما را متوجه شوند.

تغییرات در میزان استروژن و پروژسترون، دو هورمون جنسی اصلی در زنان همه چیز را تحت تاثیر قرار می دهد؛

از مدل راه رفتن تان تا رنگ لباسی که انتخاب می کنید اما مهم ترین نشانه احساس شادی است. شانس باروری در روزهایی که این احساس را دارید

بیشتر است. نشانه های زیر به شما میگوید که چه زمان میتوانید به باروری امیدوار باشید.

قرمز می شوید
اگر خیلی زود قرمز میشوید نباید خجالت بکشید. در واقع یک مطالعه نوین نشان داده است پوست خانمها صورتی تر است و زمانی که باروری بهتری دارند، قرمز می شوند.

شما برای این گونه های قرمز باید از هورمون استرادیول متشکر باشید چون با افزایش سطح آن است که این اتفاق می افتد. این هورمون در زمان تخمک گذاری به اوج میزان خود میرسد  و خون را به پوست نازک صورت میرساند و صورت را گلگون میکند.

صدای تان زنگ دارد
صحبت کردن با خانمی که در اوج باروری است میتواند پوست طرف مقابل را تحت تاثیر قرار دهد. تحقیقات نوین نشان داده است

که صدای خانم ها در طول دوره ماهانه تغییر میکند و در اوج زمان تخمک گذاری زنگ دار می شود. در این مطالعه مشخص شد زمانی که مردان صدای زنی که در دوره باروری قرار دارد میشنوند

فعالیت الکتریکی در پوست آنها تا ۲۰ درصد افزایش پیدا میکند. این بررسی نشان داد هورمونها بافت نرم لارنژ، گلو و تارهای صوتی را تحت تاثیر قرار میدهند.

این بافتها گیرنده هایی برای هورمونهای استروژن و پروژسترون دارند. تنوع در میزان این هورمونها باعث تنوع در میزان جریان خون، تورم و احتباس آب در تارهای صوتی میشود.

به رنگ قرمز علاقه نشان میدهید
قرمز و صورتی رنگهای عشق به حساب می آیند. تحقیقات نشان می دهد زنان در زمان اوج تخمک گذاری علاقه زیادی به استفاده از لباس های قرمز دارند

و این به دلیل میل ناخودآگاه به ایجاد جذابیت است. زنانی که در اوج باروری هستند همچنین از دامن زیاد استفاده میکنند.

محکم دست می دهید
اگر دوستی را به تازگی دیده باشید و با او دست دهید، او متوجه تفاوت دست دادن شما خواهد شد. تحقیقات نشان داده است

زنانی که هنگام دست دادن محکم دست میدهند فرزندان بیشتری هم دارند. قوی بودن یک پیام بیرونی برای سلامت و در عین حال باروری است.

صورت تان زیباتر میشود
تمام بچه هایی که به دنیا می آیند دلپذیر هستند و اگر مدل مو و گیره سر نباشد شاید نتوان دختر یا پسر بودن آنها را از هم تشخیص داد. 

اما هورمونهای دوران بلوغ صورت را به شکلی زنانه درمی آورد و به همین دلیل است که در زمان اوج باروری در چهره خانم ها تغییراتی احساس می شود.

زنانی که در اوج زمان تخمک گذاری هستند لب های پرتری دارند، گونه هایشان صورتی تر، چشم هایشان درخشان تر و پوستشان لطیف تر می شود و همه اینها به دلیل استروژن اضافی است که در زمان تخم گذاری ترشح می شود.

لاغرتر به نظر میرسید
براساس مطالعات زنانی که در اوج باروری هستند انگیزه بیشتری برای کاهش وزن دارند و این به دلیل میل ناخودآگاه به ایجاد جذابیت است. زنانی که در دوره باروری نیستند یا در مرحله کنترل پیشگیری از بارداری قرار دارند چنین انگیزه ای ندارند.

.

منبع : mihantaz.com